MISSHA Super Aqua Ultra Hyalron Cleansing Foam 200ml

Original price was: 798ден.Current price is: 678ден.

Опис

Нежно и моќно пенливо средство за чистење кое содржи 10 видови на хијалуронска киселина кои продираат низ повеќе слоеви на кожата и ја одржуваат хидрирана.

Се препорачува за: чувствителна кожа која има потреба од длабинско чистење.

Предности:

Пена за длабинско чистење која содржи комплекс од 10 видови на хијалуронска киселина и создава долготрајна хидратација.

Различните молекуларни големини на хијалуронска киселина создаваат бариера која спречува сува кожа, а во исто време обезбедуваат навлажнувачки хранливи материи.

Богата и нежна пена која ги отстранува мртвите клетки од кожата и остатоците од кожа при отстранување на шминката.

Производот е тестиран за иритација на кожа и погоден е за чувствителен тип на кожа.

Начин на употреба:

  1. Нанесете умерено количество на влажни раце и направете пена.
  2. Нежно масирајте го лицето и измијте со млака вода.

Пакување: 200ml

На залиха

Опис

Состојки

Water, Glycerin, Myristic Acid, Stearic Acid, Lauric Acid, Potassium Hydroxide, Palmitic Acid, Potassium Cocoyl Glycinate, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Pinus Sylvestris (Scot’s Pine) Leaf Oil, Quillaja Saponaria (Soapbark) Bark Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hyaluronic Acid, Coco-Glucoside, Glyceryl Stearate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Cocoyl Isethionate, Arachidic Acid, 1,2-Hexanediol, Oleic Acid, Propanediol, Citric Acid, Mannitol, Benzyl Glycol, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Ethylhexylglycerin, Sodium Acetylated Hyaluronate, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Potassium Hyaluronate, Disodium EDTA, Limonene, Linalool

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.