SKINFOOD Black sugar mask wash off 100g

Original price was: 890ден.Current price is: 845ден.

Опис

Маска богата со навлажнувачки и ефективни состојки за пилинг. Зрнестите гранули од шеќер го отстрануваат вишокот на маснотии и нечистотија, додека формулата за самозагревање ги отвора порите, овозможувајќи и на кожата целосно да ги апсорбира богатите минерали и витамини. По чистењето, нежно тријте ја маската по целото лице, оставете ја да делува 10-15 минути и исплакнете со млака вода. Веднаш после употреба кожата е сјајна и мека.

Предности:

  • Маска од црн шеќер која ефективно ги ексфолира запушените пори и ги отстранува мртвите клетки од кожата.
  • Формулирана со црн шеќер, масло од семе од макадамија, масло од семе од растението Limnathes alba и шеа путер кои овозможуваат храна, хидратација и подобрување на тенот на кожата.

Начин на употреба:

По чистењето, рамномерно нанесете ја маската на лицето. Оставете да делува 10-15 минути, потоа исплакнете со млака вода.

Пакување: 100g

На залиха

Опис

Состојки

Sucrose (35,000mg), PEG-7 Glyceryl Cocoate, Glycerin, Candelilla Wax, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Lanolin, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetyl Ethylhexanoate, Stearalkonium Hectorite, Shea Butter, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil, Caramel, Sorbitan Laurate, Tocopheryl Acetate, Ethylhexylglycerin, Water, Fragrance.

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.