EYENLIP Green Avocado Bubble Toks Cleanser 100ml

Original price was: 920ден.Current price is: 810ден.

Опис

Овој чистач содржи екстракт од авокадо, ефикасно ја чисти кожата и ја одржува хидрирана.

Производ кој е наменет за длабинско чистење на порите на кожата со технологија на микро меурчиња, соодветен за чувствителна и сува кожа.

После чистењето кожата е хидрирана и не е затегната. Чувствителната кожа, која лесно се иритира (при вообичаено чистење на лицето, употреба на козметички производи, изложување на сонце) е последица на недостатокот на церамиди во нејзината структура. Поради тоа таа е тенка, нежна, крвните садови лесно видливи и реагира на најблаги дразби.
EYENLIP Green Avocado Bubble Toks Cleanser е многу нежен и совршено избалансиран производ кој длабински ќе ги исчисти порите, ќе спречи појава на црнки и акни, а притоа кожата после чистењето ќе биде хидрирана, мазна и исполнета. Наменет е за сите оние кои се соочуваат со црнки, видливи пори и акни, а имаат многу чувствителна и сува кожа, чија состојба се влошува со употреба на производи за длабинско чистење на лицето.

Текстура слична на желе која формира густа пена која ги чисти нечистотиите во порите.

Пакување: 100ml

Начин на употреба

  1. Нанесете 1-2 пумпи на сува кожа и нежно масирајте 30 секунди.
  2. Потоа темелно исплакнете со млака вода.

Опис

Disiloxane, Glycerin, Disodium Cocoamphodiacetate, Acrylates Copolymer, Sodium Chloride, Lauryl Glucoside, Butylene Glycol, Phenoxyethanol, Hydroxyethylcellulose, Xanthan Gum, Mannan, Fragrance, Potassium Hydroxide, Caramel, Allantoin, Hexylene Glycol, Disodium EDTA, Caprylic/Capric Triglyceride, Hydrogenated Lecithin, Ceramide NP, Glycosaminoglycans, Water, Lactobionic Acid, Citrullus Lanatus (Watermelon) Fruit Extract, Nasturtium Officinale Extract, Trifolium Pratense (Clover) Extract, Gluconic Acid, Salicylic Acid, Camellia Sinensis Leaf Extract, Fragaria Chiloensis Fruit Extract, Tartrazine, Mandelic Acid, Capsicum Annuum Fruit Extract, Olea Europaea (Olive) Leaf Extract, 1, llex Paraguariensis Leaf Extract, Morus Alba Leaf Extract, Nepeta Cataria Extract, Althaea Officinalis Leaf Extract, Pinus Densiflora Leaf Extract, Limonene, ]Potassium Cocoyl Glycinate, Saponaria Officinalis Extract, Artemisia Annua Extract, Potassium Cocoyl Glycinate, Purified Water, Plantago Asiatica Extract, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Punica Granatum Fruit Extract, Spinacia Oleracea (Spinach) Leaf Extract, Malus Domestica Fruit Extract, CI 42090, Portulaca Oleracea Extract, Ilex Aquifolium (Holly) Leaf Extract, CI 17200/Fast Acid Magenta, CI 19140, 2-Hexandiol, 1,2-Hexanediol, Sodium Hydroxide, Agave Americana Leaf Extract, Solanum Lycopersicum (Tomato) Fruit Extract, Sodium Hyaluronate Crosspolymer

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.