EYENLIP Green Avocado Oil Drops 30ml

Original price was: 920ден.Current price is: 810ден.

Придобивки:

  • Ова масло за лице помага за одржување на баланс на соодносот на вода-масло во внатрешноста на кожата со екстракт од авокадо.
  • Содржи церамид NP кој помага да се зајакне бариерата на кожата и 3 вида на хијалуронска киселина кои обезбедуваат хидратација на кожата.
  • Ја смирува иритираната кожа со масло од авокадо.
  • Обезбедува хранливи материи за кожата со својата хидратантна формула.

Пакување: 30ml

Начин на употреба

Откако ќе нанесете тонер, нанесете соодветна количина на кожата и нежно тапкајте за да се впие.

Опис

Состојки

Water, Glycerin, Butylene Glycol, Dipropylene Glycol, Glycereth-26, 1,2-Hexanediol, Propanediol, Hydroxyacetophenone, Biosaccharide Gum-1, Carbomer, Polyglyceryl-10 Laurate, Tromethamine, Ethylhexylglycerin, Hydroxyethylcellulose, Hydrolyzed Gardenia Florida Extract, Hydrolyzed Malt Extract, Hydrolyzed Viola Tricolor Extract, Coptis Japonica Root Extract, Disodium EDTA, Fragrance, Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate, Diethoxyethyl Succinate, Persea Gratissima (Avocado) Oil (100ppb), Caprylic/Capric Triglyceride, Ceramide NP (6ppb), Hydrogenated Lecithin

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.