EYENLIP Kombucha Enriched Balm Cream 50ml

Original price was: 1,105ден.Current price is: 972ден.

Опис

Содржи екстракт од црн чај за подобрување на сувата и чувствителна кожа со заштита и зголемување на времето на задржување на влагата.

Kombucha Enriched Balm Cream е високо хидратантен балм крем кој ја одржува кожата сјајна долго време.

  • Екстрактот од комбуха е богат со витамини Ц и Б комплекс, амино киселини и антиоксиданси. Помага кожата да се трансформира, чисти и тонира;
  • Глукуронската киселина има изразено антиинфламаторно дејство;
  • Шеа путерот ја храни кожата, ги измазнува фините брчки предизвикани од дехидрација и ја подобрува еластичноста, ги зајакнува ѕидовите на крвните садови;
  • Маслото од лаванда го неутрализира црвенилото, чешањето, лупењето, го елиминира чувството на затегнатост, ја смирува иритираната кожа.
  • Церамид NP формира заштитен слој на површината на кожата, кој ја задржува влажноста и ја прави кожата мека и сјајна.

Пакување: 50ml

Начин на употреба

Во последниот чекор од рутината за нега на кожата, нанесете умерена количина од производот и рамномерно распоредете го на кожата.

Опис

Состојки

Water, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Butylene Glycol, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Niacinamide, Cetyl Ethylhexanoate, Stearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Cetearyl Olivate, Glyceryl Stearate, Dipropylene Glycol, Sorbitan Olivate, Camellia Sinensis Leaf Extract(10ppm), Saccharomyces Ferment Filtrate (10ppm), Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Arginine, 1,2-Hexanediol, Hydroxyacetophenone, Xanthan Gum, Adenosine, Myristyl Alcohol, Lauryl Alcohol, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Ceramide Np

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.