COSRX Galactomyces 95 Tone Balancing Essence 100ml

Original price was: 1,470ден.Current price is: 1,249ден.

COSRX Galactomyces 95 Tone Balancing Essence содржи 95% филтрат на ферментиран Galactomyces кој ја ревитализира кожата давајќи и здрав и блескав сјај. Оваа лесна, рафинирана есенција може да ви даде блескава јужнокорејска убавина за кратко време. Оваа формула за ревитализација лесно се впива во кожата и ја враќа осветленоста и оптималниот сјај.

Начин на употреба

Ставете мала количина и рамномерно нанесете ја на кожата, нежно тапкајте за подобра апсорпција.

Нема на залиха

Опис

Состојки

Galactomyces ferment filtrate, niacinamide, sodium hyaluronate, betaine, panthenol, glycerin, 1, 2-hexanediol, allantoin, butylene glycol, xanthan gum, ethyl hexanediol, adenosine.

 

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.