COSRX Low pH Good Morning Gel Cleanser 150ml

Original price was: 780ден.Current price is: 663ден.

Опис

COSRX Low-pH Good Morning Gel Cleanser е нежен, неиритирачки гел за миење на лице со pH слична на онаа на кожата. Содржи природен BHA кој ја ексфолира кожата и масло од чајно дрво што го контролира производството на себум. Текстурата на овој гел овозможува ефикасно отстранување на нечистотиите и себумот, оставајќи ја вашата кожа чиста и освежена без одземање на влажноста.

Пакување: 150ml

Начин на употреба

Нежно масирајте мала количина на влажна кожа. Исплакнете со млака вода. Исушете го лицето со крпа и продолжете со следната рутина за нега на кожата.

На залиха

Опис

Состојки

Water, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Lauroyl Methyl Isethionate, Polysorbate 20, Styrax Japonicus Branch/Fruit/Leaf Extract, Butylene Glycol, Saccharomyces Ferment, Cryptomeria Japonica Leaf Extract, Nelumbo Nucifera Leaf Extract, Pinus Palustris Leaf Extract, Ulmus Davidiana Root Extract, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Flower Extract, Pueraria Lobata Root Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Allantoin, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Betaine Salicylate, Citric Acid, Ethyl Hexanediol, 1,2-Hexanediol, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Sodium Benzoate, Disodium EDTA

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.