EYENLIP Salmon Oil Revitalizing Cream 80g

Original price was: 1,105ден.Current price is: 972ден.

Опис

Кремот е збогатен со масло од лосос и осум видови пептиди кои  помагаат во одржувањето на здрава кожа, го компензираат недостатокот на влага и да спречуваат појава на брчки. Кремот ја исполнува кожата со хранливи материи, обезбедувајќи хидратација, потхранување и здрав сјај.

Клучни состојки:

Масло од лосос – извор на есенцијални омега киселини, амино киселини, витамини А, Д и Е.

8 Видови на пептиди – започнуваат процеси на регенерација, ја стимулираат синтезата на колаген, ја забрзуваат клеточната делба, ги измазнуваат брчките и ја спречуваат појавата на нови, го изедначуваат тенот на кожата.

Церамид – помага во одржување на оптимално ниво на влажност, ја обновува оштетената липидна бариера на кожата, ја штити од пенетрација на разни патогени, ја прави кожата полна и помазна.

Придобивки:

И дава на кожата ефект на осветлување, има антиинфламаторно и лековито дејство како и лифтинг ефект.

Ја храни и навлажнува кожата притоа помага да се зајакне кожната бариера.

Се препорачува за сите типови кожа.

Пакување: 80g

Начин на употреба

Откако ќе ја исчистите и подготвите кожата, земете соодветна количина и нанесете ја на цело лице. Нежно тапкајте за оптимална апсорпција.

Опис

Состојки

Water, Glycerin, Dipropylene Glycol, Caprylic/​Capric Triglyceride, Cyclopentasiloxane, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Cyclopentasiloxane, Peg-240/​Hdi Copolymer Bis-Decyltetradeceth-20-Ether, Polysorbate 60, Cetearyl Alcohol, Trehalose, Propanediol, Stearyl Alcohol, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Hydroxyethyl Urea, Behenyl Alcohol, Salmon Oil, Dimethicone, Palmitic Acid, Cetearyl Glucoside, Stearic Acid, Allantoin, Dimethiconol, Dimethicone/​Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Disodium Edta, Dipotassium Glycyrrhizate, Sodium Hyaluronate, Myristic Acid, Butylene Glycol, Hydrogenated Lecithin, Carbomer, Ceramide Np, Polysorbate 20, Acetyl Hexapeptide-8, Copper Tripeptide-1, Palmitoyl Tripeptide-1, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Phenoxyethanol, Ci 15985, Ci 17200, Fragrance

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.