EYENLIP Salmon & Peptide Nutrition Eye Patch 60 парчиња

Original price was: 1,490ден.Current price is: 1,311ден.

Придобивки:

  • Хидрогел лепенки кои ја хидрираат и осветлуват кожата околу очите.
  • Содржат различни видови состојки кои обезбедуваат хранливи материи за кожата.
  • Помагаат за измазнување на кожата околу очите, а истовремено и за намалување на брчките и подобување на еластичноста на кожата.

Масло од лосос и пептиди: Помага во подобрување на оштетената кожа и темните кругови.

Пакување: 60 парчиња

Начин на употреба:

По чистење и тонирање, нанесете ја хидрогел лепенката под очите. Оставете околу 20-40 минути, а потоа отстранете ја хидрогелната лепенка. Нежно тапкајте за подобра апсорпција.

Нема на залиха

Опис

Состојки:

Water, Glycerin, Hydroxyethyl Urea, Salmon Oil, Acetyl Hexapeptide-8, Palmitoyl Proline, Tripeptide-1, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Palmitoyl Pentapeptide-4, Palmitoyl Tripeptide-5, Palmitoyl Dipeptide-7, Palmitoyl Hexapeptide-14, Ceramide NP, Hydrogenated Lecithin, Phenoxyethanol, 1,2-Hexanediol, Butylene Glycol, Polysorbate 20, Ceratonia Siliqua Gum, Sucrose, Xanthan Gum, PEG-60, Hydrogenated Castor Oil, Chondrus Crispus (Carrageenan), Carbomer, Allantoin, Titanium Dioxide, CI 77491, CI 77492, Mica, Disodium EDTA, Methylparaben, Fragrance

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.