HEIMISH All Clean Balm Mandarin Blister 5ml

Original price was: 123ден.Current price is: 100ден.

Опис

Придобивки:

 • Омилениот All Clean Balm комбиниран со освежителна мандарина!
 • Лесно и брзо ги топи водоотпорните шминки, нечистотиите и другиот вишок што е таложен во текот на денот.
 • Нема потреба од двојно чистење! Нема повеќе надразнување на очите со ова супер нежно средство за чистење на лице!
 • Комплетно чисти се: водоотпорни шминки, нечистотии, митесери – Брзо се раствора во масло кога е во контакт со кожата и се отстранува.
 • Нема повеќе солзење на очите од средства за чистење кои ги надразнуваат очите – Супер нежно средство за чистење за чувствителни очи.
 • Во пакувањето е вклучена и практична мини лажица.
 • Искуство слично на спа – Содржи благ растителен мирис кој не се задржува на кожата.

Пакување: 5ml

Начин на употреба

 1. Земете соодветна количина со помош на шпатула.
 2. Со суви раце масирајте го лицето за да се отстрани шминката и другите остатоци.
 3. Земете вода на дланките и емулгирајте ја содржината, нежно масирајте по кожата и исплакнете со млака вода.

Нема на залиха

Опис

Состојки

Ethylhexyl Palmitate, Cetyl Ethylhexanoate, PEG-20 Glyceryl Triisostearate, Synthetic Wax, PEG-8 Isostearate, Synthetic Wax, Artemisia Vulgaris Oil Citrus Aurantium Amara (Bitter Orange) Leaf/Twig Oil, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Litsea Cubeba Fruit Oil, Laurus Nobilis Leaf Extract, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, 1,2-Hexanediol, Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Melia Azadirachta Flower Extract, Melia Azadirachta Leaf Extract, Corallina Officinalis Extract, Melia, Azadirachta Bark Extract, Moringa Oleifera Seed Oil, Ocimum Sanctum Leaf Extract, Tocopheryl Acetate, Eclipta Prostrata Extract, Melia Azadirachta Leaf Extract, Moringa Oleifera Seed Oil, Glycerin, Moringa Oleifera Seed Oil Ceramide NP, Phytosphingosine, Hydrogenated Lecithin, Moringa Oleifera Seed Oil, Octyldodecanol, Oleyl Alcohol, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Candida Bombicola/Glucose/Methyl Rapeseedate Ferment, Glycine Soja (Soybean) Sterols, Tocopherol, Citrus Junos Fruit Oil, Citrus Unshiu Fruit Oil, Water, 1,2-Hexanediol, Citrus Reticulata (Tangerine) Fruit Extract Water, Butylene Glycol, Camellia Sinensis Leaf Extract, Vaccinium Macrocarpon (Cranberry) Fruit Extract, Water, Butylene Glycol Carica Papaya (Papaya) Fruit Extract

0
Кошничка
 • Нема внесено продукти.