HEIMISH All Clean Pink Clay Purifying Wash Off Mask 150g

Original price was: 998ден.Current price is: 808ден.

Опис

Маска од розова глина која ги извлекува нечистотиите од кожата.  Содржи 7% цинк оксид  кој ја апсорбира нечистотијата и вишокот на себум од порите, додека 7% каламин ја смирува иритираната кожа. Нанесете ја маската на лицето избегнувајќи го пределот на усните и оставете да се исуши. Исплакнете со млака вода.

Предности:

  • Маска за прочистување која ги отстранува нечистотиите и нежно ја ексфолира кожата, ја рафинира текстурата и го зголемува сјајот.
  • Содржи 7% каламин за смирување на иритираната кожа, додека 7% цинк оксид ја апсорбира нечистотијата и прекумерниот себум од порите.
  • Ја остава кожата свилено-мека и мазна

Начин на употреба

  1. Нанесете ја маската на чиста кожа (избегнувајте го пределот на усните) и оставете да делува некое време за да се исуши.
  2. Добро исплакнете со млака вода.

Пакување: 150g

Нема на залиха

Опис

Boswellia Carterii Oil, Myristica Fragrans (Nutmeg) Kernel Oil, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Water, Camellia Japonica Flower Extract, Tagetes Minuta Flower Oil, Citrus Paradisi (Grapefruit) Peel Oil, Epilobium Fleischeri Extract, Moringa Oleifera Seed Extract, Rosa Multiflora Fruit Extract, Portulaca Oleracea Extract, Gossypium Herbaceum Seed Extract, Caprylic/Capric Triglyceride, Tromethamine, Caprylyl Glycol, Cellulose Gum, Panthenol, Ethylhexyl Glycerin, Sodium Phytate, Myristic Acid, Allantoin, Arachidic Acid, Lauric Acid, Oleic Acid, Butylene Glycol, Zinc PCA, Maltodextrin, Tocopherol, Citric Acid, Xanthan Gum, Potassium Sorbate, Limonene, Fragrance, Iron Oxide Yellow (CI 77492), Iron Oxide Red (CI 77491)

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.