MARY&MAY Cica Houttuynia Tea Tree Calming Mask (30 лист маски)

Original price was: 1,166ден.Current price is: 1,084ден.

Лист маски која содржат екстракт од азиска центела, екстракт од хотунија кордата и екстракт од чајно дрво кои обезбедуваат одлични антиинфламаторни и смирувачки ефекти. Погоден за чувствителна кожа.

Начин на употреба

  1. По чистењето, ставете ја маската преку лицето, избегнувајте ги пределите на усните и очите.
  2. Оставете да делува 15-20 минути. Нежно отстранете ја маската и лесно тапкајте за подобра апсорпција.

Пакување: 30 лист маски

Опис

Состојки:

Water, Glycerin, Dipropylene Glycol, Centella Asiatica Extract (10,000ppm), Houttuynia Cordata Extract (10,000ppm), Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Extract (10,000ppm), Hydroxyacetophenone, Arginine, Carbomer, Polyglyceryl-10 Laurate, 1,2-Hexanediol, Polyglyceryl-4 Laurate, Allantoin, Dipotassium Glycyrrhizate, Hydroxyethylcellulose, Caprylyl/Capryl Glucoside, Caprylyl Glycol, Butylene Glycol, Disodium EDTA, Fragrance, Sodium Hyaluronate (50ppm)

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.