SOMEBYMI Propolis B5 Glow Barrier Calming Mask 100g

Original price was: 1,490ден.Current price is: 1,192ден.

Опис

Оваа хранлива маска за миење содржи 570.000 ppm Pro-Panthenol™ (направена од прополис и пантенол) за зајакнување на бариерата на кожата и 100.000 ppm екстракт од мед и Truecica™ (патентирана состојка на SOME BY MI) за смирување и сјај на кожата. Дополнителните состојки на медот манука, медот од костен и медот од канола дополнително ја негуваат кожата. Оставете да делува десет минути пред да ја исплакнете со млака вода. Погоден за чувствителна кожа.

Придобивки:

Дерматолошки тестирано. Особено за чувствителна кожа.

Формулиран со екстракт од прополис од кој ја смирува чувствителната кожа и го подобрува тeнот на кожата.

Дополнително збогатен со мед Манука, мед од костен и мед од канола за зајакнување на ефектот на негување на кожата.

Начин на употреба:

На исчистено и суво лице, нанесете на пределот на лицето и вратот и оставете да делува 5-10 минути. Исплакнете темелно.

На залиха

Опис

Состојки:

Propolis Extract(56 %), Diglycerin, Honey Extract, 1,2-Hexanediol, Centella Asiatica Extract, Decyl Glucoside, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Water, Panthenol(1 %), Honey, Royal Jelly Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower, Rosa Centifolia Flower, Pollen Extract, Beeswax, Artemisia Princeps Leaf Extract, Centella Asiatica Leaf Extract, Madecassoside, Madecassic Acid, Asiaticoside, Asiatic Acid, Ceramide NP, Sodium Hyaluronate, Malt Extract, Coptis Japonica Extract, Butylene Glycol, Glycerin, Polyglycerin-3, Arginine, Carbomer, Water, Benzyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Fragrance

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.