MARY&MAY Idebenone Blackberry Intense Cream (Tube) 100g

Original price was: 1,490ден.Current price is: 1,386ден.

Вратете го младешкиот сјај на кожата со овој моќен хидратантен крем збогатен со 63% комплекс од капини (Blackberry Complex) и 500 ppm идебенон за борба против слободните радикали, омекнување на фините линии и осветлување на кожата. Освен тоа, збогатен е со пет видови на церамиди за зајакнување на кожата. Доаѓа во богата, свилено-мазна текстура која обезбедува изобилство на хранливи состојки за кожата. Кремот не содржи седум штетни состојки, вклучувајќи
парабени, вештачки мириси и минерални масла.

Предности:

  • Мултифункционален крем формулиран со 63% омплекс од капини (Blackberry Complex) и идебенон (500ppm) кои имаат моќни антиоксидантни својства, враќајќи го младешкиот изглед на кожата.
  • Содржи 5 видови на церамиди и фитосфингосин (Phytosphingosine) за да се создаде силна бариера за влажност на кожата и да се спречи природната загуба на вода.
  • Обезбедува интензивна хидратација на безживотната кожа со густа и мазна крем текстура.
  • Го подобрува изгледот на видливите брчки и овозможува ефект на избелување на кожата.
  • Производот не е тестиран на животни и не содржи 7 штетни состојки: парабен, вештачки мирис и бои, алкохол, минерално масло, сурфактанти и алерген

Начин на употреба

  1. Нанесете умерена количина и нежно масирајте ја кожата.
  2. Користете го во утринската и ноќната рутина.

Пакување: 100g

Опис

Состојки:

Rubus Fruticosus (Blackberry) Fruit Extract (21%), Euterpe Oleracea Fruit Extract (21%), Vaccinium Angustifolium (Blueberry) Fruit Extract (21%), Glycerin, Butylene Glycol, Purified Water, Caprylic/Capric Triglyceride, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Cetearyl Alcohol, Cetyl Ethylhexanoate, Isododecane, Ethylhexyl Palmitate, Cetearyl Olivate, Panthenol, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Polyglyceryl-10 Laurate, Sorbitan Olivate, Sodium Polyacrylate, Hydrogenated Lecithin, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Arginine, Hydrogenated Polydecene, Ethylhexylglycerin, Hydroxydecyl Ubiquinone (500ppm), Adenosine, Pentylene Glycol, Trideceth-6, Disodium EDTA, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Sodium Hyaluronate, Caprylyl Glycol, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Stearic Acid, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Ceramide NP, Ceramide NS, Phytosphingosine, Cholesterol, Ceramide AS, Ceramide AP, Ceramide EOP

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.