MARY&MAY Idebenone+Blackberry Complex Serum 30ml

Original price was: 1,160ден.Current price is: 1,079ден.

Спротивставете се на знаците на стареење со овој хипоалергенски серум формулиран со 1000 ppm идебенон и 20% комплекс од капини, два моќни антиоксиданси кои исто така ја штитат кожата од иритација од околината.

Предности:

  • Серум кој брзо се впива, формулиран со високо концентриран идебенон кој работи во синергија со комплексот од капини, максимизирајќи го антиоксидантниот ефект на кожата.
  • Изобилува со идебенон (1000 ppm) кој содржи помоќен антиоксидантен ефект од витаминот Ц и коензимот Q10.
  • Содржи 20% екстракт од капина, богат извор на антоцијанин за спречување на напредните знаци на стареење.
  • Формулиран со EWG потврдени состојки со зелена оценка.
  • Не е тестиран на животни и не содржи 7 штетни состојки: парабен, вештачки мирис и бои, алкохол, минерално масло, сурфактанти и алергени.

Начин на употреба

  1. Нанесете умерена количина и нежно масирајте ја кожата.
  2. Користете го во утринската и ноќната рутина

Пакување 30ml

Опис

Состојки:

Purified Water, Rubus Fruticosus (Blackberry) Fruit Extract (67,500ppm), Euterpe Oleracea Fruit Extract (67,500ppm), Vaccinium Angustifolium (Blueberry) Fruit Extract (67,500ppm), Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycereth-26, 1,2-Hexanediol, Butylene Glycol, Polyglyceryl-10 Laurate, Hydroxydecyl Ubiquinone (1000ppm), Hydrogenated Lecithin, Arginine, Carbomer, Ethylhexylglycerin, Caprylyl Glycol

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.