MARY&MAY Sensitive Soothing Gel Cream 100g

Original price was: 1,460ден.Current price is: 1,358ден.

Крем за лице кој ги отстранува флеките. Формулиран со 71,8% екстракт од Houttuynia Cordata и 9,7% екстракт од чајно дрво. Освен тоа, збогатен е со пантенол и шест видови на хијалуронска киселина, кои делуваат како навлажнувачи на кожата.

Предности:

  • Смирувачка крема формулирана со екстракт од Houttuynia Cordata и екстракт од чајно дрво која и дава инстантни смирувачки и разладувачки ефекти на иритираната кожа од околината.
  • Збогатен со 71,8% екстракт од Houttuynia Cordata кој има анти-инфламаторно својство за смирување на проблематичната кожа и го рафинира изгледот на порите.
  • Содржи 9,7% екстракт од чајно дрво со моќно антибиотско својство за ефикасно заздравување на раните.
  • Содржи пантенол и 6 видови на хијалуронски киселини кои делуваат како навлажнувачи за хидратација и навлажнување на кожата одвнатре и спречување на природната загуба на вода.
  • Производот не е тестиран на животни и не содржи 7 штетни состојки: парабен, вештачки мирис и бои, алкохол, минерално масло, сурфактанти и алергени.

Начин на употреба

  1. Нанесете умерена количина и нежно масирајте ја кожата.
  2. Користете го во утринската и ноќната рутина.

Пакување 100g

Опис

Состојки:

Houttuynia Cordata Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Extract, Glycerin, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Caprylic/Capric Triglyceride, Ethylhexyl Palmitate, Purified Water, Polyglyceryl- 3 Methylglucose Distearate, Isododecane, Panthenol, Arginine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Ethylhexylglycerin, Caprylyl Glycol, Pentylene Glycol, Disodium EDTA, Dipotassium Glycyrrhizate, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Sodium Hyaluronate, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.