MARY&MAY Vegan Blackberry Complex Cream Essence 140ml

Original price was: 1,490ден.Current price is: 1,386ден.

Придобивки:

  • Кремаста есенција формулирана со ексклузивната технологија за двофазна емулзија на MARY & MAY која помага брзо да се апсорбира во кожата.
  • Содржи 50.000 ppm екстракт од капина кој помага за намалување на знаците на стареење.
  • Во формулата е вклучена 100.000 ppm вода од син лотос за хидратација и смирување на кожата, како и зајакнување на нејзината еластичност.
  • Збогатен со масло од семе од јојоба и церамид NP за зајакнување на бариерата на кожата и за обезбедување стабилна хидратација.
  • Хипоалергената формула е вегански сертифицирана и без суровост. Сите употребени состојки се сертифицирани со EWG Green Grade.

Пакување: 140ml

Начин на употреба

1. Протресете го производот за да се измешаат слоевите од кремот и есенцијата.
2. Земете соодветна количина на дланките и нанесете на лицето.

Опис

Состојки:

Water, Nymphaea Caerulea Flower Water, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Hydrogenated Poly(C6-14 Olefin), Rubus Fruticosus (Blackberry) Fruit Extract, 1,2-hexanediol, Methlypropanediol, Centella Asiatica Extract, Ficus Carica (Fig) Fruit Extract, Hydrolyzed Gardenia Florida Extract, Sodium Hyaluronate, Hydrogenated Lecithin, Butylene Glycol, Glycerin, Trilaureth-4 Phoshate, Sodium Polyacrylate, Pvm/Ma Copolymer, Cyanocobalamin, Ceramide Np, Maltodextrin, Ethylhexylglycerin, Tocopherol

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.