SOME BY MI AHA BHA PHA Calming Truecica Micellar Cleansing Water 300ml

Original price was: 1,200ден.Current price is: 960ден.

Опис

Мултифункционална мицеларна вода, која освен длабинско чистење на кожата на лицето обезбедува и други придобивки, благодарение на својот богат состав.

Ја освежува кожата со помош на патентираната состојка на SOME BY MI Truecica™, церамиди и хијалуронска киселина.

Содржи AHA, BHA, PHA кои помагаат нежно да се отстрани акумулација на мртви клетки на кожата.

Niacinamide, ја прави кожата чиста, мека и со изедначен тен.

Оваа мицеларна вода содржи липофилна фаза која е одговорна за отстранување на нечистотиите растворливи во масло и хидрофилна фаза која ги отстранува нечистотиите растворливи во вода и формира заштитен слој од влага над кожата. Тројните мицеларни честички кои ги содржат и двете фази, се формулирани со ексклузивната смирувачка состојка на SOME BY MI, Truecica™, која ја смирува кожата склона кон акни и ги отстранува ултра ситните честички на нечистотии. 96% од способноста за чистење се должи на совршенството Truecica-Micelar™

AHA –  Ги рафинира старите клетки на кожата + контрола на вишок себум

BHA – Ги рафинира нечистотиите на порите + совршена нега на кожата

PHA – Благ пилинг + обезбедува влажност

LHA – Ги рафинира мртвите клетки на кожата во порите + смирување на чувствителна кожа

Niacinamide 1% – го контролира вишокот себум и маснотии

Благодарение на ваквиот состав оваа мицеларна вода за чистење со ниско кисела pH 5,5 обезбедува идеален баланс на кожата, без да ја иритира кожата.

Не е потребно дополнително чистење. Не се плакне.

Се препорачува за:

– Оние кои сакаат свежа, хидрирана кожа после чистењето

– Оние кои користат крема за сончање, крема за тонирање, лесна шминка

– Оние кои би сакале длабински да ги исчистат нечистотиите во порите

– Оние на кои им е потребно едноставно чистење за време на активности на отворено кога не е можно двојно чистење на лицето

– Оние кои претпочитаат благо средство за чистење кое не ја иритира кожата склона кон акни и чувствителна кожа

Начин на употреба:

Нанесете соодветна количина на памучна подлога и нежно избришете го целото лице по површината на кожата. За лесно да ја отстраните шминката, оставете ја памучната подлога на местото со шминка неколку секунди. Повторете неколку пати додека нема остатоци на памучните подлоги. Не бара секундарно чистење.

Нема на залиха

Опис

Состојки:

Water, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Water(20 %), Propanediol, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, C12-14 Pareth-12, Betaine, Polyglyceryl-4 Caprate, Allantoin, Decyl Glucoside, Ethylhexylglycerin, Dipotassium Glycyrrhizate, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Disodium EDTA, Sodium Hyaluronate, Salix Alba (Willow) Bark Extract(10 ppm), Hyaluronic Acid, Capryloyl Salicylic Acid, Salicylic Acid(10 ppm), Tromethamine, Gluconolactone(10 ppm), Citric Acid(10 ppm), Sea Water, Lactobacillus Ferment, Glyceryl Glucoside, Glycerin, Hibiscus Sabdariffa Flower Extract(2,500 ppb), Dipropylene Glycol, Butylene Glycol, Hydrogenated Lecithin, Polyglyceryl-10 Oleate, Panthenol, Asiaticoside(200 ppb), Glucose, Cetearyl Alcohol, Sorbitan Stearate, Glyceryl Stearate, Madecassic Acid(150 ppb), Asiatic Acid(150 ppb), Ceramide NP, Salvia Officinalis (Sage) Leaf Extract, Origanum Majorana Leaf Extract, Ocimum Basilicum (Basil) Leaf Extract, Portulaca Oleracea Extract, Centella Asiatica Extract(10 ppb), Artemisia Capillaris Extract(10 ppb), Madecassoside(1 ppb), Glycine, Serine, Glutamic Acid, Aspartic Acid, Leucine, Alanine, Lysine, Arginine, Tyrosine, Phenylalanine, Valine, Threonine, Proline, Isoleucine, Histidine, Methionine, Cysteine

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.