THE FACE SHOP Rice Water Bright Rich Cleansing Oil

Original price was: 990ден.Current price is: 742ден.

Опис

THE FACE SHOP Rice Water Bright Rich Cleansing Oil нежно масло со богата текстура за длабоко чистење, ефикасно ја чисти тешката шминка, ги раствора нечистотиите и мртвите клетки од кожата, правејќи ја кожата мека, чиста и сјајна.

Формулиран со екстракт од ориз, масло од трици од ориз и масло од семето Kukui. Обезбедува длабока хидратација и храна, истовремено осветлувајќи го тенот на кожата и одржувајќи ја кожата здрава и сјајна.

Се препорачува за сува до нормална кожа. Формула без додадени минерални масла

Пакување: 150ml

Начин на употреба

Испумпајте соодветна количина на масло на влажни дланки и нежно распоредете ја на сува кожа. Масирајте со кружни движења за да се раствори и отстрани шминката. Исплакнете со млака вода и продолжете со Rice Water Bright  Foam Cleanser.

На залиха

Опис

Состојки

Cetyl Ethylhexanoate, Caprylic/Capric Triglyceride, Isopropyl Myristate, Sorbeth-30 Tetraoleate, Polyglyceryl-10 Diisostearate, Glycerin, Oryza Sativa (Rice) Bran Oil, Aleurites Moluccana Seed Oil, Canola Oil, Oryza Ativa (Rice) Extract, Saponaria Officinalis Leaf Extract, Water/Eau, Parfum/Fragrance

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.