MISSHA M Perfect Covering BB Cream No.27

1,011ден

Ќе добиете беспрекорен тен со M Perfect Cover BB кремот. Овој чудесен крем ги лекува несовршеностите на кожата, особено црнките и лузните од акни, притоа давајќи и на кожата совршен финиш. Комплетна рутина за нега на кожата во едно шише, кожата се третира со крем за лекување, подлога за шминка и заштита од сонце со само една апликација.

Најпродаваниот мултифункционален крем ББ крем на Миша кој ги покрива несовршеностите како што се флеки, црнки, темни кругови и промената на бојата на кожата, при што истовремено го балансира на тенот на кожата со ефект на УВ блокирање, белеење и нега на брчки.

Овој BB крем дава природен финиш одржувајќи ја кожата хидрирана со моќни церамиди, хијалуронска киселина и Gatuline RC за младешки и ревитализиран изглед.

 

Пакување: 50мл

Начин на употреба

Испумпајте мала количина и рамномерно распоредете по целото лице.

Нема на залиха

Опис

Состојки:

Water, Cyclomethicone, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Zinc Oxide (CI 77947), Propylene Glycol, Titanium Dioxide (CI 77891), Caprylic/Capric Triglyceride, PEG-10 Dimethicone, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Arbutin, Mineral Oil, Glycerin, Polyethylene, Talc, Phenyl Trimethicone, Beeswax, Iron Oxides (CI 77492), Sodium Chloride, Iron Oxides (CI 77491), Iron Oxides (CI 77499), Methylparaben, Dimethicone, Propylparaben, Rosa Canina (Dog Rose) Fruit Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Squalane, Hydrolyzed Collagen, Macadamia Ternifolia (Macadamia) Seed Oil, Disodium EDTA, Adenosine, Caviar Extract, Algae Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Sodium Hyaluronate, Fagus Sylvatica (Beech Tree) Bud Extract, Ceramide NP, Fragrance

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.