HEIMISH ARTLESS GLOW BASE SPF50+ PA+++ 40ml

Original price was: 1,220ден.Current price is: 988ден.

Heimish’s Artless Glow Base SPF 50 + / PA +++ 40 ml служи како прајмер за шминка, хидратор и УВ-заштитник во еден производ!

Нема потреба да купувате повеќе од еден производ за кожа затоа што овој производ содржи се и ќе ви помогне да го подобрите квалитетот на вашата кожа.

  • Осветлува темен тен
  • Се користи како прајмер за шминка и крема за сончање
  • Ги подобрува брчките и фините линии
  • Светкава основа слична на бисер што ја прави вашата кожа сјајна
  • Навлажнувачка текстура слична на серум

 

Пакување 40ml

Начин на употреба

Нанесете умерена количина од производот на лицето пред да почнете со шминка.

На залиха

Опис

Состојки:

Water, butylene glycol, ethylhexyl methoxycinnamate, ethylhexyl salicylate, phenylbenzimidazole sulfonic acid, stearyl alcohol, triethanolamine, diethylamino hydroxybenzoyl hexyl benzoate, niacinamide, octocrylene, butyl methoxydibenzoylmethane, synthetic fluorphlogopite, hydroxyethyl acrylate/sodium acryloyldimethyl taurate copolymer, titanium dioxide, peg-100 stearate , glyceryl stearate, hydrogenated lecithin, beeswax, mica, caprylyl glycol, parfum (fragrance), polysorbate 60, sorbitan isostearate, carbomer, adenosine, disodium edta, arachidyl alcohol, carmine (ci 75470), cetyl alcohol, tin oxide, thymus vulgaris (thyme) leaf extract, rosa canina fruit extract, mentha piperita (peppermint) leaf extract, origanum majorana leaf extract, fragrance, linalool, benzyl benzoate, benzyl salicylate, limonene, geraniol.

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.