COSRX Centella Blemish cream 30ml

Original price was: 1,290ден.Current price is: 1,096ден.

Опис

Крем од centella кој се користи за отстранување на црвените и темни дамки после појавата на акни.

Зошто е посебен?

  • Борба против иритација и црвенило
  • Смирувачки состојки, како што е centella asiatica, помага во смирување на иритирана и воспалена кожа со црвенило.
  • Третман на самото место после избувнување. Нанесете дебел слој од кремот на самото место за да спречите појава на темна лузна од акни.
  • Минимален состав
    Списокот со состојки е краток и едноставен, исклучени се сите непотребни состојки што можат да ја иритираат кожата.

Предности:

Благ, смирувачки крем кој содржи вода од centella asiatica и цинк оксид со што ја смирува кожата.

Концентрирана нега на проблематична кожа на засегнатите области.

Погоден за чувствителна и иритирана кожа.

Тестиран за иритација.

Начин на употреба:

Нанесете умерена количина на погодените области како последен чекор за нега на кожата.

Пакување 30ml

Нема на залиха

Опис

Состојки

Centella Asiatica Leaf Water, Butylene Glycol, Glycerin, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Zinc Oxide, Dimethicone, Betaine, 1,2-Hexanediol, Viola Tricolor Extract, Elaeis Guineensis(Palm) oil, Elaeis Guineensis(Palm) Kernel Oil, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Centella Asiatica Extract, Zinc PCA, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Xanthan Gum , Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Scutellaria Baicalensis Root Extract

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.