APLB Glutathione Niacinamide Sheet Mask 25ml

Original price was: 99ден.Current price is: 92ден.

Опис

Лист маската од целулоза цврсто се прилепува и овозможи брза испорака на активните состојки во кожата. Погодна е за чувствителна кожа.

Маската содржи 13,7% LIPO GLUTA NIAC CEN™ (есенција од 1.000 ppm глутатион и 1.000 ppm ниацинамид, Centella Asiatica Leaf Water 13,5%) која ја надополнува кожата со длабока хидратација. Инстантно ja освежува безживотната кожа и го моќно го зголемува сјајот на кожата. Користи метод кој честичките на глутатион со микрофлуидизација ги преведува во нано-димензии и ја олеснува апсорпцијата на активните состојки длабоко во кожата. Ултра лепливата ткаенина од целулоза нуди освежувачко надополнување на влагата со повеќеслојна целулозна маска која има голем капацитет за складирање на влага, а во исто време заради својата адхезивност за кожатаја помага апсорпцијата на активните состојки во кожата.

Комплекс Centella 3X: Следниве компоненти мадекаска киселина, азијатикозид и азијатска киселина потекнуваат од лист наречен „Centella asiatica“. Нивните екстракти се добро познати по своите ефекти во регенерирање на кожата, заздравување на рани и хидратација.

Блескава кожа: Со внесување на витамин Ц, ниацинамид (витамин Б3 и никотинамид) го изедначува тенот, ја подобрува состојбата со фините линии и брчките, флеките, нерамната текстутра и ослабената бариера на кожата.

Смирување на чувствителна кожа: Екстрактот од Solanum Melongena (модар домат) нежно и безбедно се грижи за проблемите со чувствителната кожа. Ја смирува, штити и навлажнува кожата, ја измазнува текстурата и го изедначува тенот. Безбедна е за сите типови кожа.

Безбедност на козметичкиот производ 1-2 степен.

Ја заштитува кожата од иритација со слаба киселост блиску до нормалната pH вредност на кожата.

Направен хипоалергиски тест

Благи и не-иритирачки сите состојки со зелена EWG оценка за чувствителна кожа, притоа не содржат 10 состојки, вклучувајќи животински суровини, пигмент, мирис, полиакриламид и силикон.

Пакување: 25ml

Начин на употреба

По чистењето на лицето, извадете ја маската од кесичката и нанесете ја на лицето. Оставете  да делува15-20 минути. Тапкајте ја преостанатата есенција за подобра апсорпција.

Опис

Состојки

Water, Centella Asiatica Extract (13.5%), Butylene Glycol, Dipropylene Glycol, Nelumbo Nucifera Extract, Artemisia Annua Extract, Oryza Sativa (Rice) Extract, Saccharomyces Ferment, Niacinamide (1,000ppm), Glutathione (1,000ppm), Solanum Melongena (Eggplant) Fruit Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Hydrolyzed Collagen, Beta-Glucan, Hippophae Rhamnoides Fruit Extract, Sodium Hyaluronate, Madecassic Acid, Asiaticoside, Asiatic Acid, Squalane, Caprylic/Capric Triglyceride, Hydrogenated Lecithin, Glyceryl Stearate, Cholesterol, Propanediol, Disodium EDTA, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Cellulose Gum, Xanthan Gum, Inulin, Cellulose, Glucose, Fructose, Polyglucuronic Acid, Hydroxyethyl Urea, Ethylhexylglycerin, Hydroxyacetophenone, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Glycerin, Dipotassium Glycyrrhizate, 1,2-Hexanediol, Carbomer, Arginine

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.