EYENLIP Luminous Damage Repair Shampoo 500ml

Original price was: 1,320ден.Current price is: 858ден.

Опис

Шампон за оштетена коса кој содржи 24 видови на протеини и аминокиселини, состојки кои придонесуваат косата да биде сјајна и свиленкаста.

Комплетна нега на оштетена коса со протеин

Тајната за грижата на оштетена коса се 24-те видови на протеини и аминокиселини – тие се клучна состојка за нега на оштетена коса.

Оштетена коса од фенирање или трајно виткање/правење како и од различни надворешни фактори.

Кутикулите, површината на влакното се денатурираат резултирајќи со безживотна коса со расцветани врвови.
Овој шампон обездува храна за оштетените и суви кутикули помагајќи да се подобрат основните проблеми со оштетената коса.

Хранливо пакување кое содржи 7 видови на протеини. Хранливите состојки пенетрираат длабоко во кутикулите.

Хидролизиран колаген
Хидролизиран силк
Хидролизиран кератин
Хидролизиран протеин од ориз
Хидролизиран протеин од компир
Хидролизиран протеин од жито
Хидролизиран протеин од грашок

Благодарение на 17-те аминокиселини, овој шампон ја прави безживотната коса сјајна и мека. Посебно за коса која е оштетена од надворешни фактори, овие 17 аминокиселини се апрорбираат од коренот до врвовите.

Масло од зеленчук добиено од природата. Зеленчуковото масло пенетрира од коренот до врвовите на косата давајќи и на косата сјај и мекост.

Масло од јојоба
Арганово масло
Масло од семе од макадамија
Сончогледово масло
Масло од камелија
Масло од лист од lemongrass

Шампонот хипоалерген и е наменет за секојдневна употреба.

Потврден не-иритирачки производ базирано тест за иритација на кожа.

Цветен мирис сo суптилен благ мирис.

Главен: праска, портокал

Среден: јасмин, роза, neroil, muguet

База: миск, ванила, patchouili, cedarwood
Пакување:  500ml

Начин на употреба:

Нанесете умерена количина и нежно масирајте го скаплпот. На крај, темелно исплакнете со млака вода.

Опис

Состојки:
Water, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Lauryl Sulfate, Cocamide MEA, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, Glycol Distearate, Fragrance, Dimethicone, Phenoxyethanol, Polyquaternium-10, Benzyl Benzoate, Polyquaternium-7, Disodium EDTA, Butylene Glycol, Laureth-3, Laureth-20, Linalool, Hexyl Cinnamal, Alpha-Isomethyl Ionone, Citric Acid, Camellia Japonica Seed Oil, Sodium Benzoate, Hydrolyzed Collagen, 1,2-Hexanediol, Hydrolyzed Silk, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Argania Spinosa Kernel Oil, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Cymbopogon Citratus Leaf Oil, Glycine, Serine, Glutamic Acid, Hydrolyzed Keratin, Hydrolyzed Corn Protein, Hydrolyzed Rice Protein, Hydrolyzed Pea Protein, Hydrolyzed Potato Protein, Momordica Charantia Fruit Extract, Phaseolus Radiatus Seed Extract, Aspartic Acid, Leucine, Alanine, Lysine, Arginine, Tyrosine, Phenylalanine, Proline, Threonine, Valine, Isoleucine, Histidine, Cysteine, Methionine

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.