AMPLE N PeptideShot Ampoule 30ml

Original price was: 1,300ден.Current price is: 1,249ден.

Ампула формулирана со 3 вида на пептиди која:

  • Ја подобрува еластичноста на кожата
  • Помага против брчките и фините линии
  • Ја обновува и ја зацврстува кожата
  • Ја осветлува кожата и помага против хиперпигментацијата
  • Ја хидрира кожата
  • Го враќа младешкиот изглед на кожата
  • Ја прави кожата поцврста, полна и порафинирана текстура на кожата
  • Со помош на Micro Derma-Shot технологијата овозможува брза и ефикасна апсорпција на активните состојки
  • Брзо се апсорбира и дава ефект на осветлување и да ја подобри текстурата на кожата, оставајќи ја кожата мека и росна

Пакување: 30ml

Начин на употреба:

После употреба на тонер, нанесете умерена количина на лицето од внатрешната кон надворешната страна по текстурата на кожата и тапкајте за подобра апсорпција.

Опис

Состојки:

Water, Glycerin, Butylene Glycol, Dipropylene Glycol, Alcohol, PEG-32, Biosaccharide Gum-1, Niacinamide, Trehalose, Adenosine, Acetyl Hexapeptide-8, Arginine, Panthenol, Hydrogenated Lecithin, Beta-Glucan, Dipotassium Glycyrrhizate, Helichrysum Arenarium Extract, Yeast Extract, Palmitoyl Pentapeptide-4, Pearl Extract, Dimethicone, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, 1,2-Hexanediol, Carbomer, Xanthan Gum, Titanium Dioxide, Sodium Palmitoyl Sarcosinate, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Mica, Caramel, Agar, Calcium Alginate, Gellan Gum, Polysorbate 20, Propylene Glycol, Caprylyl Glycol, Glyceryl Caprylate, Phenylpropanol, Palmitoyl Oligopeptide, Lactic Acid, Polyvinyl Alcohol, Glycolic Acid, Phenoxyethanol, Fragrance, Ethylhexylglycerin, Tetrasodium EDTA

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.