ANUA Heartleaf 77% Soothing Toner 250ml

Original price was: 1,675ден.Current price is: 1,089ден.

Heartleaf 77% Soothing Toner е збогатен со 77% екстракт од Houttuynia Cordata и единаесет други состојки сертифицирани со EWG Green Grade. Супер-хидратантен тонер за смирување и заштита на чувствителната кожа. Неговата ниско-кисела pH вредност, исто така, помага да се врати хидролипидната рамнотежа на кожата.
Придобивки:

  • Хидратантен тонер формулиран со 77% екстракт од Houttuynia Cordata кој помага да се смири чувствителната кожа и да се заштити кожата од надворешни иритации.
  • Ниско-киселата формула помага во одржување на рамнотежата на маслото-вoда во кожата.
    Не иритирачки тонер
  • Содржи 11 типа на состојки сертифицирани со EWG Green Grade кои се погодни за сите типови кожа.

Начин на употреба:
По чистењето, нанесете умерена количина на лицето и нежно тапкајте за подобра апсорпција.

Опис

Состојки:

Houttuynia Cordata Extract(77%), Purified Water, 1,2-Hexandiol, Glycerin, Betaine, Panthenol, Saccharum Officinarum (Sugarcane) Extract, Portulaca Oleracea Extract, Butylene Glycol, Vitex Agnus-Castus Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Arctium Lappa Root Extract, Phellinus Linteus Extract, Vitis Vinifera (Grape) Fruit Extract, Apple Fruit Extract, Centella Asiatica Extract, Isopentyldiol, Methylpropanediol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tromethamine, Disodium EDTA

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.