APLB Glutathione Niacinamide Ampoule Serum 40ml

Original price was: 1,200ден.Current price is: 1,116ден.

Оваа ампула сè-во-едно нуди осветлувачки, хидрирачки и anti-age придобивки за да ги задоволи сите потреби за нега на кожата. Збогатена е со 1.000 ppm глутатион и 20.000 ppm ниацинамид кои ја ревитализираат безживотната кожа. Серумот содржи хијалуронска киселина и бета-глукан за зајакнување на влажноста, како и колаген и аденозин за подобрување на еластичноста на кожата. Комплексот од цика кој е додаден во формулата нуди смирувачки ефект.

Придобивки:

  • Хидратантна ампула која помага во подобрување на состојбата на кожата со длабока хидратација со што се намалуваат фините линии и брчките.
  • Збогатена со Глутатион Ниацинамид и Centella Asiatica за зголемување на еластичноста на кожата притоа ја смирува иритираната кожа.
  • Ја прочистува и ревитализира безживотната кожа овозможувајќи и здрав и свеж тен.
  • Се одликува со лесна текстура која брзо се пенетрира.
  • Производот е оценет со EWG зелена оцена со докажан и поминат Тест за иритација на кожа, погоден за чувствителна кожа.
  • Патентирани состојки: LLIPO GLUTA NIAC CEN™ 31,3% (глутатион 1.000 ppm, Ниацинамид 20.000 ppm, екстракт од Centella Asiatica 29,2%), во комбинација со Centella 3x Complex™ (Madecassic Acid, Asiaticoside, Asiatic Acid). Патентираните состојки кои го прават врвен производ кој обезбедува богатa храна и длабока влажност на кожата, правејќи ја свежа, хидрирана и полна со живост.

Пакување: 40ml
Начин на употреба:

После употреба на тонер, нанесете умерена количина на лицето од внатрешната кон надворешната страна по текстурата на кожата.

Опис

Состојки:

Water, Centella Asiatica Extract (29.2%), Butylene Glycol, Propanediol, Niacinamide (20,000ppm), Glycerin, Diethoxyethyl Succinate, Panthenol, Sodium Hyaluronate, Allantoin, Glutathione (1,000ppm), Sodium Polyacryloyldimethyl Taurate, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Nelumbo Nucifera Extract, Artemisia Annua Extract, Oryza Sativa (Rice) Extract, Saccharomyces Ferment, Solanum Melongena (Eggplant) Fruit Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Hydrolyzed Collagen, Squalane, Beta-Glucan, Dipropylene Glycol, Hippophae Rhamnoides Fruit Extract, Adenosine, Madecassic Acid, Asiaticoside, Asiatic Acid, Caprylic/Capric Triglyceride, Hydrogenated Lecithin, Glyceryl Stearate, Cholesterol, Styrene/Acrylates Copolymer, Cellulose Gum, Xanthan Gum, Inulin, Cellulose, Glucose, Fructose, Citric Acid, Disodium EDTA, Hydroxyacetophenone, 1,2-Hexanediol, Ethylhexylglycerin, Dipotassium Glycyrrhizate, Sodium Citrate

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.