APLB Glutathione Niacinamide Body Lotion 300ml

Original price was: 850ден.Current price is: 790ден.

Лосион за тело кој содржи глутатион, ниацинамид и три вида екстракт од центела азијатика, нуди навлажнувачки и смирувачки ефект без да предизвика иритација. Неговата млечна и нежна текстура брзо се впива во кожата без да остава никакви лепливи траги. Не содржи десет потенцијално иритирачки состојки, вклучувајќи вештачки мирис, минерално масло, парабени и силикони.

Придобивки:

  • Хидратантен лосион за тело кој помага во подобрување на состојбата на кожата со длабока хидратација и обновување на иритираната кожа.
  • Збогатен со Глутатион Ниацинамид и Centella Asiatica за зголемување на еластичноста на кожата притоа ја смирува иритираната кожа.
  • Ја прочистува и ревитализира безживотната кожа овозможувајќи и здрав и свеж изглед.
  • Се одликува со лесна текстура која брзо се пенетрира.
  • Производот е оценет со EWG зелена оцена со докажан и поминат Тест за иритација на кожа, погоден за чувствителна кожа.
  • Патентирани состојки: LLIPO GLUTA NIAC CEN™ 31,3% (глутатион 1.000 ppm, Ниацинамид 20.000 ppm, екстракт од Centella Asiatica 29,2%), во комбинација со Centella 3x Complex™ (Madecassic Acid, Asiaticoside, Asiatic Acid). Патентираните состојки кои го прават врвен производ кој обезбедува богатa храна и длабока влажност на кожата, правејќи ја свежа, хидрирана и полна со живост.

Пакување: 300ml
Начин на употреба:

Нанесете умерена количина на цело тело.

Опис

Состојки:

Water, Centella Asiatica Extract (12.3%), Glycerin, Cetyl Ethylhexanoate, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Glutathione (1,000ppm), Niacinamide (1,000ppm), Madecassic Acid, Asiaticoside, Asiatic Acid, Solanum Melongena (Eggplant) Fruit Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Hydrolyzed Collagen, Beta-Glucan, Hippophae Rhamnoides Fruit Extract, Nelumbo Nucifera Extract, Artemisia Annua Extract, Oryza Sativa (Rice) Extract, Saccharomyces Ferment, Squalane, Sodium Hyaluronate, Dipropylene Glycol, Butylene Glycol, Hydrogenated Lecithin, Cholesterol, Xanthan Gum, Potassium Hydroxide, Disodium EDTA, Caprylic/Capric Triglyceride, Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Saccharide Hydrolysate, Sorbitan Stearate, Dimethicone, PEG-100 Stearate, Stearic Acid, 1,2-Hexanediol, Chlorphenesin, Carbomer, Caprylyl Glycol

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.