APLB Glutathione Niacinamide Body Wash 300ml

Original price was: 850ден.Current price is: 790ден.

Хипоалергено средтсво за миење на тело кое ја чисти кожата од нечистотии, притоа нудејќи грижа за осветлување со микс од глутатион и ниацинамид. Формулиран е со хијалуронска киселина и бета-глукан за да ги зголеми нивоата на влажност на кожата и состојки на база на цика за да ја смири иритацијата.

Придобивки:

  • Хипоалергено средтсво за миење на тело кое помага темелно да се отстранат нечистотиите од кожата со длабока хидратација.
  • Збогатен со Глутатион Ниацинамид и Centella Asiatica за зголемување на еластичноста на кожата притоа ја смирува иритираната кожа.
  • Ја навлажнува дехидрираната кожа со хијалуронска киселина и бета глукан.
  • Производот е оценет со EWG зелена оцена со докажан и поминат Тест за иритација на кожа, погоден за чувствителна кожа.
  • Патентирани состојки: LLIPO GLUTA NIAC CEN™ 31,3% (глутатион 1.000 ppm, Ниацинамид 20.000 ppm, екстракт од Centella Asiatica 29,2%), во комбинација со Centella 3x Complex™ (Madecassic Acid, Asiaticoside, Asiatic Acid). Патентираните состојки кои го прават врвен производ кој обезбедува богатa храна и длабока влажност на кожата, правејќи ја свежа, хидрирана и полна со живост.

Пакување: 300ml
Начин на употреба:

  1. Земете умерено количество од производот и направете пена со мала количина вода.
  2. Масирајте го целото тело и исплакнете.

Опис

Состојки:

Water, Sodium Laureth Sulfate, Centella Asiatica Extract (5.1%), Glycerin, Propylene Glycol, Cocamide MEA, Lauramide DEA, Cocamidopropyl Betaine, Glutathione (1,000ppm), Niacinamide (1,000ppm), Citric Acid, Sodium Hyaluronate, Caprylic/Capric Triglyceride, Hydrogenated Lecithin, Glyceryl Stearate, Cholesterol, Nelumbo Nucifera Extract, Artemisia Annua Extract, Oryza Sativa (Rice) Extract, Saccharomyces Ferment, Solanum Melongena (Eggplant) Fruit Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, 1,2-Hexanediol, Hydrolyzed Collagen, Beta-Glucan, Dipropylene Glycol, Hippophae Rhamnoides Fruit Extract, Butylene Glycol, Styrene/Acrylates Copolymer, Xanthan Gum, Madecassic Acid, Asiaticoside, Asiatic Acid, Squalane, Polyquaternium-10, Disodium EDTA, Sodium Benzoate, Chlorphenesin, Sodium Chloride

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.