APLB Glutathione Niacinamide Facial Cream 55ml

Original price was: 1,200ден.Current price is: 1,116ден.

Овој хидратантен крем е формулиран со глутатион и ниацинамид со антиоксидантни и осветлувачки својства на кожата. Збогатен е со centella asiatica и аденозин кои ја смируваат кожата притоа обезбедувајќи ефекти против стареење. Лесната текстура брзо се впива во кожата. Хипоалергена формула е погодна за различни типови на кожа, вклучително и чувствителна кожа.

Придобивки:

  • Хидратантен крем кој помага во подобрување на состојбата на кожата со длабока хидратација со што се намалуваат фините линии и брчките.
  • Збогатен со Глутатион Ниацинамид и Centella Asiatica за зголемување на еластичноста на кожата притоа ја смирува иритираната кожа.
  • Ја прочистува и ревитализира безживотната кожа овозможувајќи и здрав и свеж тен.
  • Се одликува со лесна текстура која брзо се пенетрира.
  • Производот е оценет со EWG зелена оцена со докажан и поминат Тест за иритација на кожа, погоден за чувствителна кожа.
  • Патентирани состојки: LLIPO GLUTA NIAC CEN™ 31,3% (глутатион 1.000 ppm, Ниацинамид 20.000 ppm, екстракт од Centella Asiatica 29,2%), во комбинација со Centella 3x Complex™ (Madecassic Acid, Asiaticoside, Asiatic Acid). Патентираните состојки кои го прават врвен производ кој обезбедува богатa храна и длабока влажност на кожата, правејќи ја свежа, хидрирана и полна со живост.

Пакување: 55ml
Начин на употреба:

  1. Во последниот чекор од негата на кожата, нанесете умерена количина на лицето од внатрешната кон надворешната страна по текстурата на кожата.
  2. Нежно тапкајте за подобра апсорпција.

Опис

Состојки:

Water, Centella Asiatica Extract (22.7%), Glycerin, Cetyl Ethylhexanoate, Butylene Glycol, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Niacinamide (20,000ppm), Stearic Acid, Sodium Polyacryloyldimethyl Taurate, Silica, Sodium Hyaluronate, Glyceryl Stearate, Beeswax, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Hydrogenated Polydecene, Betaine, Glutathione (1,000ppm), Trehalose, Adenosine, Citric Acid, Trideceth-10, Disodium EDTA, Sodium Citrate, Caprylic/Capric Triglyceride, Hydrogenated Lecithin, Cholesterol, Xanthan Gum, Nelumbo Nucifera Extract, Artemisia Annua Extract, Oryza Sativa (Rice) Extract, Saccharomyces Ferment, Solanum Melongena (Eggplant) Fruit Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Hydrolyzed Collagen, Squalane, Beta-Glucan, Dipropylene Glycol, Hippophae Rhamnoides Fruit Extract, Madecassic Acid, Asiaticoside, Asiatic Acid, Propanediol, Hydroxyacetophenone, 1,2-Hexanediol, Ethylhexylglycerin, Dipotassium Glycyrrhizate

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.