APLB Retinol Vitamin C Vitamin E Mist Essence 105ml

Original price was: 990ден.Current price is: 940ден.

Формулиран со RETINOL VITA CEN™, оваа есенција во спреј помага да се минимизираат проширените пори и да се ревитализира безживотната кожа. Благодарение на инфузијата на пантенол и алантоин, производот ја одржува кожата хидрирана и смирена.

Придобивки:

  • Есенција која содржи 19,4% од Retinol Vita CEN.
  • Патентирани состојки: RETINOL VITA CEN™ 19,4,6% (ретинол 1.000ppb, витамин C 3.000ppb, витамин Е 8.000ppb, Centella AsiaticaЕкстракт 19,4%), во комбинација со Centella 3x Complex™.
  • Патентираните состојки го прават овој производ врвен, обезбедуваат длабока хидратација, ја прави кожата свежа и полна со живост.

Пакување: 105ml
Начин на употреба:

  1. Испрскајте умерена количина на целото лице.
  2. Нежно тапкајте за подобра апсорпција.

Опис

Состојки:

Water, Centella Asiatica Extract (19.4%), Butylene Glycol, Glycerin, Dipropylene Glycol, Hydroxyethyl Urea, Allantoin, Panthenol, Sodium Hyaluronate, Retinol (1,000ppb), Glycine Soja (Soybean) Oil, BHT, Tocopheryl Acetate (8,000ppb), Ascorbic Acid (3,000ppb), Nelumbo Nucifera Extract, Artemisia Annua Extract, Oryza Sativa (Rice) Extract, Saccharomyces Ferment, Solanum Melongena (Eggplant) Fruit Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Hydrolyzed Collagen, Squalane, Beta-Glucan, Hippophae Rhamnoides Fruit Extract, Madecassic Acid, Asiaticoside, Asiatic Acid, Dextrin, Gardenia Florida Fruit Extract, Trideceth-10, Propanediol, Hydroxyacetophenone, 1,2-Hexanediol, Ethylhexylglycerin, Dipotassium Glycyrrhizate, Citric Acid, Sodium Citrate

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.