APLB Salicylic Acid BHA Arbutin Mist Essence 105ml

Original price was: 990ден.Current price is: 921ден.

Есенција во спреј збогатена со салицилна киселина за лекување на акни. Формулиран со глицерин, овој спреј ја хидрира кожата. Надополнет е со екстракт од листови од чајно дрво, екстракт од цика и мадекасинска киселина за да ги смири воспалението обезбедувајќи нега на проблематичната кожа.

Придобивки:

  • Суштина која содржи 20,9% Salicylic Arbut CEN.
  • Патентирани состојки: SALICYLIC ARBUT CEN™ 20.9% (Salicylic acid BHA 100ppm, Arbutin 200ppm, Centella Asiatica Extract 20.9%) во комбинација со Centella 3x Complex™.
  • Патентираните состојки го прават премиум производ кој обезбедува богата храна за кожата и длабока хидратација

Пакување: 105ml
Начин на употреба:

  1. Испрскајте умерена количина на целото лице.
  2. Нежно тапкајте за подобра апсорпција.

Опис

Состојки:

Water, Centella Asiatica Extract (20.9%), Butylene Glycol, Glycerin, Dipropylene Glycol, Hydroxyethyl Urea, Allantoin, Panthenol, Sodium Hyaluronate, Salicylic Acid (100ppm), Arbutin (200ppm), Nelumbo Nucifera Extract, Artemisia Annua Extract, Oryza Sativa (Rice) Extract, Saccharomyces Ferment, Solanum Melongena (Eggplant) Fruit Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Hydrolyzed Collagen, Squalane, Beta-Glucan, Hippophae Rhamnoides Fruit Extract, Madecassic Acid, Asiaticoside, Asiatic Acid, Trideceth-10, Propanediol, Hydroxyacetophenone, 1,2-Hexanediol, Ethylhexylglycerin, Dipotassium Glycyrrhizate, Styrene/Acrylates Copolymer, Citric Acid, Sodium Citrate

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.