APLB Tranexamic Acid Niacinamide Facial Cream 55ml

Original price was: 1,250ден.Current price is: 1,188ден.

Опис

Крема за лице транексаминска киселина и ниацинамид / TRANEX NIAC CEN™ 28,3% (Tranexamic Acid 1,000ppm, Niacinamide 1,000ppm, Вода, Centella Asiatica Leaf Water 28,1%), во комбинација со Centella 3x Complex™ и патентирани состојки, претставува премиум производ –  крема за лице која обезбедува богата исхрана и длабока хидратација на кожата, правејќи ја енергична и хидрирана. Ја смирува кожата при иритации предизвикани од различни фактори. Исто така, содржи колаген, сквалан и аденозин за подобрување на еластичноста на кожата и затегнување на порите. Без вештачки мириси и бои, формулата е погодна за чувствителна кожа.

Блескава кожа: Присуството на транексамична киселина, ниацинамид (витамин Б3 и никотинамид) го изедначува тенот, ја подобрува состојбата со фините линии и брчките, флеките, нерамната текстутра и ослабената бариера на кожата.

Комплекс Centella 3X: Следниве компоненти мадекаска киселина, азијатикозид и азијатска киселина потекнуваат од лист наречен „Centella asiatica“. Нивните екстракти се добро познати по своите ефекти во регенерирање на кожата, заздравување на рани и хидратација.

При формулација применет е метод на технологија која ги штити состојките, за безбедно да стигнат до кожата и да ги апсорбираат активните состојки со системот на APLB Formulation Technology Wide-Spread Texture кој се применува на ниацинамид.

Безбедност на козметичкиот производ 1-2 степен.

Ја заштитува кожата од иритација со слаба киселост блиску до нормалната pH вредност на кожата.

Не содржи 9 штетни состојки и парфеми.

Пакување: 55ml

Начин на употреба

Во последниот чекор од рутината за нега на кожата, нанесете умерена количина на лицето од внатрешната кон надворешната страна по текстурата на кожата. Нежно тапкајте за подобра апсорпција.

Опис

Состојки

Water, Centella Asiatica Leaf Water (28.1%), Glycerin, Cetyl Ethylhexanoate, Butylene Glycol, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Tranexamic Acid (1,000ppm), Niacinamide (1,000ppm), Stearic Acid, Sodium Polyacryloyldimethyl Taurate, Hydrogenated Polydecene, Trideceth-10, Silica, Glyceryl Stearate, Beeswax, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Betaine, Trehalose, Citric Acid, Nelumbo Nucifera Extract, Artemisia Annua Extract, Oryza Sativa (Rice) Extract, Saccharomyces Ferment, Solanum Melongena (Eggplant) Fruit Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Hydrolyzed Collagen, Squalane, Beta-Glucan, Dipropylene Glycol, Hippophae Rhamnoides Fruit Extract, Madecassic Acid, Asiaticoside, Asiatic Acid, Disodium EDTA, Propanediol, Hydroxyacetophenone, 1,2-Hexanediol, Ethylhexylglycerin, Dipotassium Glycyrrhizate

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.