AXIS-Y Daily Purifying Treatment Toner 200ml

Original price was: 1,399ден.Current price is: 1,119ден.

Овој тонер е надополнет со екстракт од centella asiatica и екстракт од чајно дрво. Ги намалува и смирува иритациите додека притоа ја штити кожата од надворешни стресови. Содржи екстракт од шеќерна трска и екстракт од лотос за нежна ексфолијација на мртвите клетки од кожата и осветлување на тенот. Клинички тестираната формула е погодна за различни типови на кожа, вклучително и чувствителна и кожа склона кон акни.

Придобивки

  • Дерматолошки тестиран.
  • Вегански производ без штетни состојки. Без вештачки бои, минерални масла и мириси;
  • Без парабени.
  • Тонер за смирување на кожата, за намалување и ублажување на иритацијата на кожата од надворешните агресори.
  • Содржи екстракт од шеќерна трска кој помага нежно да се ексфолираат мртвите клетки на кожата, осветлувајќи го тенот.
  • Екстракт од Centella Asiatica и екстракт од чајно дрво кои помагаат за баланс и заштита на кожата.
  • Екстрактот од Лотус кој ја храни кожата ја прочистува, хидрира и ја зголемува еластичноста на кожата.

Пакување: 200ml
Начин на употреба
Земете умерена количина од формулата на памучна подлога, нанесете на целото лице по текстурата на кожата.

Опис

Состојки:

Water, Centella Asiatica Extract, Aloe Barbadensis Leaf Water, Butylene Glycol, Alcohol, Sodium Hyaluronate, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree Extract), Sorbitan Sesquioleate, Vaccinium Myrtillus Fruit Extract, Saccharum Officinatum (Sugar Cane) Extract, Acer Saccharum (Sugar Maple) Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruit Extract, Citrus Medica Limonum (Lemon) Fruit Extract, Betaine, Salicylic Acid, Salvia Officinalis (Sage) Extract, Houttuynia Cordata Extract, Hieracium Pilosella Extract, Illicium Verum (Anise) Fruit Extract, Citrus Paradisi (Grapefruit) Fruit Extract, Nelumbium Speciosum Flower Extract, Paeonia Suffruticose Root Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Chlorphenesin, Ethylhexylglycerin, Sodium Citrate, Gluconolactone, Arginine, Rheum Palmatum Root Extract, Artemisis Princeps Leaf Extract, Panax Ginseng Root Extract, Carbomer, Dimethly Sulfone, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.