AXIS-Y Dark Spot Correcting Glow Serum 50ml

Original price was: 1,199ден.Current price is: 780ден.

Вегански серум кој ги корегира темните дамки и кругови и го изедначува и осветлува тонот на кожата, ја ревитализира безживотната кожа. Има формулација без суровост, без вештачки бои, минерални масла, мириси и парабени, ја освежува и ја храни кожата со екстракти од невен, папаја и волчји трн, а исто така нуди осветлувачки ефекти со екстракт од оризови трици.

Придобивки:

  • EWG сертифицирани состојки Green Grade за минимизирана формулација.
  • Содржи 6 видови на ботанички состојки како што се екстракти од сквалан, невен, папаја, волчји трн, алантион и оризови трици.
  • 5% Ниацинамид: Го осветлува тенот, ги корегира темните дамки и кругови, ја ревитализира безживотната кожа
  • Папаја и волчји трн: Ја осветлува кожата и третира црни дамки
  • Оризови трици: Ја смирува и осветлува кожата
  • Сквалан: Ја освежува, хидрира и ја зајакнува уморната кожа
  • Алантоин: Длабоко хидрира и остава свеж финиш
  • Невен: Ја смирува и ревитализира кожата

Пакување: 50ml

Начин на употреба
Нанесете го производот по чистење и тонирање. Можете да го користите и како маска за спиење.

Опис

Состојки:

Water, Glycerin, Niacinamide, Sodium Hyaluronate, Propanediol, Erythritol, Butylene Glycol, Squalane, Oryza Sativa (Rice) Bran Extract, Calendula Officinalis Flower Extract, Carica Papaya (Papaya) Fruit Extract, Hippophae Rhamnoides Fruit Extract, Malpighia Emarginata(Acerola)Fruit Extract, Polyglyceryl-10 Laurate, Chlorphenesin, Arginine, Ethylhexylglycerin, Carbomer, Glutathione, 1,2-Hexanediol, Hydroxypropyl Cyclodextrin, Disodium EDTA, Hydroxyethylcellulose, Allantoin, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.