AXIS-Y Quinoa One-Step Balanced Gel Cleanser 180ml

1,190ден

Нежен чистач кој ефикасно ги остранува остатоците од шминка, нечистотиите и себумот насобрани во порите и истовремено ја хидрира кожата. Овој чистач на база на киноа и голем број на антиоксиданси и помага на кожата успешно да се справи со загадувањето, слободните радикали и сите останати стресори од животната средина. Содржи напредна технологија на природна ферментација која има антивоспалителни и смирувачки својства.

Состојки и карактеристики:

 • Клучна состојка во овој производ е Киноа – ги подобрува и изедначува тенот и текстурата и ја зајакнува бариерата на кожата.
 • Зелен Чај – ја намалува појавата на акни за 50% (според медицински студии), го контролира и намалува лачењето на себум и маснотии.
 • Босилек – ги отстранува бактериите и воспаленијата кои предизвикуваат акни и помага во заздравување на кожата.
 • Centella Asiatica – ги смирува иритациите, воспаленијата и црвенилата, го забрзува процесот на заздравување на раните од акни и спречува појава на флеки, ја намалува појавата на фунгални акни.
 • Невен – го забрзува процесот на заздравување на акните и раните од акни, го спречува ширењето на бактерии кои предизвикуваат акни и иритации.
 • Mасло од сладок бадем – длабински ги чисти порите, ја редуцира појавата на акни.
 • Хмељ – ги избледува флеките од акни и хиперпигментациите, ја подмладува кожата.

Пакување: 180ml
Начин на употреба

 • Земете мала количина во вашата дланка и додадете вода.
 • Нанесете на влажна кожа и нежно масирајте ги лицето и вратот со кружни движења.
 • Исплакнете со млака вода.

Опис

Состојки:

Water, Decyl Glucoside, Sodium Cocoyl Glutamate, Chenopodium Quinoa Seed Extract, Glycerin, Sodium Lauroyl Glutamate, Betaine, Glycine Soja (Soybean Oil),Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Extract, Chlorphenesin, Hydroxyacetophenone, Ethylhexylglycerin, Camellia Sinensis Leaf Extract, Humulus Lupulus (Hops) Extract, Ocimum Tenuiflorum Extract, Centella Asiatica Extract, Calendula Officinalis Flower Extract, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Fruit Extract, Citric Acid, Geranium Maculatum Oil, Allantoin

0
Кошничка
 • Нема внесено продукти.