AXIS-Y SpotThe Diffrence Blemish Treatment 15ml

Original price was: 980ден.Current price is: 882ден.

Локален третман кој обезбедува кој е ефикасно решение против акни, црнки и флеки.
Лесна веганска формула која во својот состав содржи:
– Церамиди кои ја заштитуваат бариерата на кожата
– Екстракт од чајно дрво кој ја смирува кожата, го намалува воспалението и ги суши акните
– Екстракт од сладок корен кој помага во осветлување на флеките и ја спречува појавата на истите
– Лист од Зелен чај кој го контролира лачењето на себум
– 2% Ниацинамид кој го контролира лачењето на себум и го осветлува флеките
– AHA и BHA кои нежно ја ексфолираат кожата

Погоден е за масна, комбинирана и чувствителна кожа склона кон акни.

Начин на употреба
По чистење и тонирање на кожата, нанесете соодветна количина локално на проблематичните области и нежно тапкајте за максимален ефект и подобра апсорпција.

Пакување: 15ml

Опис

Water, Glycerin, Propanediol, 1,2-Hexanediol, Glycereth-26, Niacinamide, Caprylic/Capric Triglyceride, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Althaea Rosea Flower Extract, Laminaria Japonica Extract, Eclipta Prostrata Leaf Extract, Centella Asiatica Extract, Ficus Carica (Fig) Fruit Extract, Ulmus Davidiana Root Extract, Amaranthus Caudatus Seed Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Monarda Didyma Leaf Extract, Hydrangea Macrophylla Leaf Extract, Mentha Aquatica Extract, Sasa Quelpaertensis Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Melia Azadirachta Leaf Extract, Eclipta Prostrata Extract, Cinnamomum Camphora (Camphor) Leaf Extract, Cryptomeria Japonica Leaf Extract, Pinus Pinaster Bark/Bud Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Hydrogenated Lecithin, Chamaecyparis Obtusa Water, Trehalose, Octyldodeceth-16, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tromethamine, C12-14 Pareth-12, Butylene Glycol, Xanthan Gum, Disodium Edta, Ceramide Np, Fructooligosaccharides, Beta-Glucan, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, 4-Terpineol, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Rhizome/Root, Moringa Oleifera Seed Oil, Glycolic Acid, Salicylic Acid, Ethylhexylglycerin

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.