BEAUTY OF JOSEON Ginseng Moist Sun Serum SPF 50+ PA++++ 50ml

Original price was: 1,490ден.Current price is: 1,341ден.

Опис:

Овој хранлив серум ја штити кожата од штетните УВ зраци со SPF 50+ PA++++

Во својот состав содржи 30% екстракт од женшен, интензивна моќ против стареење кој ја подобрува еластичноста на кожата и ја одржува кожата хидрирана и мазна. Ефикасно ја намалува појавата на фини линии и брчки.

Дополнително содржи и 2% ниацинамид, кој придонесува за одржување на рамнотежата масло-вода на вашата кожа, ги отстранува мртвите клетки и нечистотии од кожата, ја осветлува кожата, создавајќи блескав и младешки тен. Има лесна текстура која добро се апсорбира во кожата без чувство на лепливост.

Како да се користи:
Нанесете умерена количина на лицето и другите делови од телото кои се изложени на сонце.

Нема на залиха

Опис

Состојки:

Water, Butylene Glycol, Dibutyl Adipate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Alcohol, Acrylates Copolymer, Butyloctyl Salicylate, C12-15 Alkyl Benzoate, Ethylhexyl Triazone, Niacinamide, Phenethyl Benzoate, 1,2-Hexanediol, Silica, Methylpropanediol, Panax Ginseng Root Extract, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Panax Ginseng Berry Extract, Panax Ginseng Extract, Panax Ginseng Leaf/Stem Extract, Amyris Balsamifera Bark Oil, Angelica Archangelica Root Oil, Citrus Aurantium Amara (Bitter Orange) Leaf/Twig Oil, Ferula Galbaniflua (Galbanum) Resin Oil, Jasminum Officinale (Jasmine) Oil, Panax Ginseng Root Extract, Polysilicone-15, Isoamyl p-Methoxycinnamate, Polymethylsilsesquioxane, Dibutyl Lauroyl Glutamide, Pentylene Glycol, Dibutyl Ethylhexanoyl Glutamide, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Sodium Acrylates Crosspolymer-2, Sodium Polyacryloyldimethyl Taurate, Ethyl Hexanediol, C30-45 Alkyldimethylsilyl Polypropylsilsesquioxane, Hydroxyacetophenone, Adenosine, Ethylhexylglycerin, Tocopherol, Glycerin, Xanthan Gum, Disodium EDTA

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.