BEAUTY OF JOSEON Matte Sun Stick Mugwort Camilia SPF50 PA++++ 18gr

Original price was: 1,290ден.Current price is: 1,161ден.

Опис

Заштита од сонце во форма на стик, ќе ја сакаат оваа верзија од Beauty of Joseon опремена со SPF50 PA++++. Хемиска формула која не остава мрсна завршница или бели траги. Содржи силика во прав, што овозможува стикот за заштита од сонце да го апсорбира вишокот на себум за долготрајна мат завршница. Дополнително, природните состојки од екстрактите од кантарион, цика и зелен чај ја хидрираат, негуваат и смируваат кожата.

Придобивки:

Новиот стик за заштита од сонце на BOJ, за  кој соработуваше познатиот инфлуенсер, Рамон.

Ја штити кожата од штетните УВ зраци со својот широк спектар SPF50 PA++++.

Мат формулата овозможува непречено и свежо нанесување без згрутчување или масни траги.

Содржи силика во прав за контрола на себум, го регулира себумот и ја зголемува моќта на лесно нанесување и долготрајна свиленкаста завршница.

Содржината од Mugwort е богата со витамин А и Ц и минерали кои помагаат во негување и смирување на кожата со ефект на ладење.

Длабоко ја хидрира и измазнува кожата со екстракти од Mugwort и зелен чај.

Начин на употреба

Рамномерно се нанесува на области кои се изложени на УВ зраци. Реаплицирајте на секои 2-3 часа.

Пакување 18g

Нема на залиха

Опис

Состојки

Methyl Methacrylate Crosspolymer, Synthetic Wax, Dibutyl Adipate, Coco-Caprylate/Caprate, Isopropyl Palmitate, Caprylyl Methicone, Caprylyl Trimethicone, Ethylhexyl Palmitate, Silica, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Boron Nitride, Butyloctyl Salicylate, Ethylhexyl Triazone, Microcrystalline Wax, Polysilicone-15, Vinyl Dimethicone, Camellia Japonica Seed Oil, Polyglyceryl-4 Diisostearate/Polyhydroxystearate/Sebacate, Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Melia Azadirachta Flower Extract, Melia Azadirachta Leaf Extract, Corallina Officinalis Extract, Melia Azadirachta Bark Extract, Ocimum Sanctum Leaf Extract, Moringa Oleifera Seed Oil, Coccinia Indica Fruit Extract, Solanum Melongena (Eggplant) Fruit Extract, Amber Powder, Water, Aloe Barbadensis Flower Extract, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, 1,2-Hexanediol, Artemisia Capillaris Extract, Camellia Sinensis Seed Oil, Hyaluronic Acid, Panthenol, Butylene Glycol, Propanediol, Bambusa Vulgaris Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Glycerin, Methylpropanediol, Centella Asiatica Extract, Morinda Citrifolia Extract, Vigna Radiata Seed Extract, Ethylhexylglycerin

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.