BELIF Bergamot Herbal Extract Toner

Original price was: 1,950ден.Current price is: 1,657ден.

Belif Bergamot herbal extract тонерот е формулиран со бергамот и жалфија за да ја балансира и
смирува кожата.
Уникатна гел-течна формула дизајнирана да ја хидрира и балансира нормалната до
комбинираната кожа и да создаде изедначен и длабоко хидриран тен по чистењето.
Содржи докажани медицински состојки кои помагаат кожата да ја задржи влажноста, да биде чиста и светла.
Кожата изгледа еластична и ревитализирана со текот на користење.
Содржи пантенол, рицинусово масло, масло од невен и глицерин.
Овој тонер бидејќи е формулиран со бергамот и жалфија одличен е за балансирање на
нормална до комбинирана кожа, оставајќи ја хидрирана, смирена и балансирана по
чистењето.

Начин на употреба:
Навлажнете памучна подлога и нежно поминете низ лицето или нанесете на дланката и нежно
тапкајте ја го лицето.

Може да се користи наутро и навечер после чистење и пред хидратантен крем.
Пакување: 200ml

Опис

Состојки:

Water, Monarda Didyma Leaf Extract 8%, Glycerin, Alcohol Denat, Butylene Glycol, Salvia Officinalis
(Sage) Leaf Extract, Corchorus Olitorius Leaf Extract, Betaine, 1,2-Hexanediol, Methylpropanediol,
Polyglutamic Acid, Beta-Glucan, Glyceryl Acrlate/Acrylic Acid Copolymer, Propylene Glycol, *Avena
Sativa (Oat) Kernel Extract, *Calendula Officinalis Flower Extract, *Nepeta Cataria Extract, *Rubus
Idaeus (Raspberry) Leaf Extract, *Baptisia Tinctoria Root Extract, *Stellaria Media (Chickweed)
Extract, Portulaca Oleracea Extract, Panthenol, Sodium Hyaluronate, Biosaccharide Gum-1,
Glycereth-26, Bis-PEG-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, PEG/Ppg/Polybutylene Glycol-8/5/3
Glycerin, Peg/Ppg-17/6 Copolymer, PEG-40 Hydrogenated Caster Oil, Hydroxypropyl Cyclodextrin,
Octyldodeceth-16, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Phenyl Trimethicone,
Tromethamine, Trisodium EDTA, Fragrance**, Citronnellol, Limonene. *Napiers Original Formula.
**Fragrances of Natural Origin.

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.