BENTON Snail Bee Ultimate Serum plus 35ml

Original price was: 1,890ден.Current price is: 1,323ден.

ОПИС
Искористувајќи ги придобивките за нега на кожата од слузот од полжав, овој нежен серум обезбедува целосна грижа за проблематичната кожа со смирување, избледување на хиперпигментацијата и стимулирање на регенерација на клетките на кожата. Дополнителните состојки на екстрактот од чајно дрво и водата од листов од чајно дрво дополнително ја смируваат кожата, додека ниацинамид и аденозин промовираат светла завршница без брчки. Оваа формула е pH балансирана, направена без вештачки мириси, алкохоли и PEG. Погоден за чувствителна кожа.
Придобивки:
• Серум збогатен со филтрат од слуз од полжав кој е ферментиран од квасец добиен од грозје.
• Помага во обновување на кожата, чистење на лузните од акни и лекување на хиперпигментација додека пчелниот отров ја смирува кожата и ги таргетира избувнувањата.
• Содржи вода од лист од чајно дрво и лист од camellia sinensis кои нудат дополнителни благотворни придобивки и придобивки за борба против акните.
• Содржи ниацинамид и аденозин кои придонесуваат за осветлување на кожата и борба против брчките.
• Благата формула е без мирис, испарлив алкохол, PEG и има ниско кисела pH вредност која е слична на онаа на кожата.
• Дерматолошки тестиран и без суровост.
Начин на употреба
1. Нанесете соодветна количина од серумот и нежно нанесете на лицето.
2. Тапкајте за подобра апсорпција.
Пакување: 35ml

На залиха

Опис

Состојки
Saccharomyces/Snail Secretion Filtrate Ferment Filtrate (70.8846%), Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Water, Camellia Sinensis Leaf Water, Butylene Glycol, Purified Water, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Glycerin, Pentylene Glycol, Propanediol, Lactobacillus/Panax Ginseng Root Ferment Filtrate, Lactobacillus/Soybean Ferment Extract, Lactobacillus/Rice Ferment Filtrate, Saccharomyces/Coix Lacryma-Jobi Ma-yuen Seed/Glucose Ferment Filtrate, Saccharomyces/Potato Extract Ferment Filtrate, Copper Tripeptide-1, Hexapeptide-11, Hexapeptide-9, Palmitoyl Pentapeptide-4, Palmitoyl Pentapeptide-1, Tripeptide-1, Polyglyceryl-10 Laurate, Chamaecyparis Obtusa Leaf Extract, Dispyros Kaki Leaf Extract, Ulmus Campestris Bark Extract, Plantago Lanceolata Leaf Extract, Laminaria Digitata Extract, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Aloe Babadensis Leaf Extract, Althaea Rosea Root Extract, Allantoin, Adenosine, Bee Venom(0.5ppm), Beta-Glucan, Betaine, Panthenol, Citric Acid, Caprylyl Glycol, Xanthan Gum

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.