COSRX Advanced Snail 92 All In One Cream 100g

Original price was: 1,450ден.Current price is: 943ден.

Oпис

Лесна крема која е збогатена со 92% филтрат за слуз од полжав, кој ја обезбедува кожата со потребната влага, помагајќи да се поправи оштетувањето на кожата и да се овозможи заздравување, без лепливост. Зголемената хидрадација ги намалува фините линии и брчките, што доведува до здрав и помлад изглед. Користете ја во последниот чекор од рутината за нега на кожата.

  • COSRX Advanced Snail 92 All In One Cream содржи 92% од филтратот од слуз од полжав ја освежува и смирува на кожата и ја одржува хидрирана и мазна.
  • Содржи 92% од филтрат од слуз од полжав, кој е богата и хранлива материја за одржување на влажноста за кожата.
  • Безбедна е за употреба, се состои од одлични компоненти за активирање на кожата, спречува оштетување на кожата и може да се употребува веднаш по миењето на лицето.

Предности:

  • Повеќенаменски крем кој ја подобрува кожата со надополнување на влажноста со богати хранливи материи од слуз од полжав.
  • Формулата е лесна за употреба и ќе ги поедностави утринските и вечерните рутини за нега на кожата.

Начин на употреба:

Користете ја како последен чекор во рутината за нега на кожа. Нанесете соодветна количина на чиста кожа и нежно тапкајте со врвовите на прстите.

Пакување: 100g

Опис

Состојки

Snail Secretion Filtrate, Betaine, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Cetearyl Alcohol, Carbomer, Arginine, Dimethicone, Sodium Polyacrylate, Phenoxyethanol, Sodium Hyaluronate, Stearic Acid, Allantoin, Panthenol, Xanthan Gum, Ethyl Hexanediol, Adenosine

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.