COSRX The Retinol 0.1 Cream 20ml

Original price was: 1,990ден.Current price is: 1,691ден.

Моќен крем кој помага во борбата против знаците на стареење формулиран со 0,1% чист ретинол за зајакнување на еластичноста на кожата, намалување на брчките и враќање на сјајот на кожата. Дополнителните состојки кои се одлични кожата се: пантенол за да се намали иритацијата, аденозин за отстранување на опуштеноста и токотриенол (форма на витамин Е) за да се заштити од слободните радикали. Избегнувајте дневна употреба.

Придобивки:

  • Крем за лице со 0,1% ретинол за враќање на еластичноста на кожата.
  • Ги таргетира знаците на стареење на кожата, вклучително и мимички брчки, губење на цврстината на кожата и грубост.
  • Богат со активни состојки како што се чист ретинол, пантенол, аденозин и токотриенол.
  • Помага во измазнување на брчките и фините линии.

Пакување: 20ml

Начин на употреба:
Нанесете умерена количина на местата кои се засегнати и нежно масирајте за да ја помогнете апсорпцијата.

На залиха

Опис

Состојки

Water / Aqua / Eau, Caprylic/Capric Triglyceride, Propanediol, Glycerin, Tocopheryl Acetate, Cetearyl Alcohol, Trehalose, Panthenol, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Glyone Soja (Soybean) Oil, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Dimthicone, Glyceryl Polymethacrylate, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Polyglyceryl-10 Stearate, Hydrogenated Lecithin, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Carbomer, Tromethamine, Glyceryl Stearate, Polysilicone-11, Sodium Sulfite, Tocopherol, Daucus Carota Sativa (Carrot) Root Extract, Retinol, Allantoin, Glyceryl Caprylate, Oryza Sativa (Rice) Bran Wax, Tocotrienols, Stearic Acid, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Palmitic Acid, Disodium EDTA, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Sorbitan Eostearate, Elads Guineensis (Palm) Oil, BHT, Beta-Carotene, Myristic Acid, Lauric Acid, Ascorbic Acid, Mmnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil, 3-0-Ethyl Ascorbic Acid, Glutathione, Sodium Hyaluronate, 1,2-Hexanediol, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hyaluronic Acid, Sodium Acetylated Hyaluronate

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.