ENOUGH Collagen moisture essential cream 50ml

Original price was: 549ден.Current price is: 538ден.

Способноста за регенерација, зголемување на еластичноста и цврстината – овие функции се високо ценети во колагенот. Со текот на времето, природното производство на овој протеин од телото значително се намалува и станува неопходно да се прибегне кон козметички процедури. Корејскиот бренд Enough создаде уникатна крема со состав која може да го врати часовникот назад! Ефикасно се бори против видливите знаци на стареење, ги измазнува брчките и му дава на лицето свеж, здрав изглед. Природните компоненти во составот ја обезбедуваат кожата со потребните хранливи материи, враќајќи и го младешкиот сјај и убавина.

Клучни компоненти:

Хидролизиран колаген: Ги исполнува сврзните ткива и ја обновува молекуларната структура на кожата, зголемувајќи ја нејзината еластичност и цврстина, кревајќи ги контурите на лицето и измазнувајќи ги знаците на стареењето.
Екстракт од женшен: го стимулира производството на колаген и циркулацијата на крвта, ја подмладува кожата, ја регенерира, има бактерицидно дејство, обезбедува заштита од ултравиолетовите зраци, ја омекнува и тонира кожата, смирува, промовира подобра апсорпција на хранливите материи од кожата, ја ревитализира кожата.

Бетаин: Има хдратантни својства, смирува, ја ублажува иритацијата, ги враќа бариерните функции, состојби, го подобрува изгледот на кожата.
Хијалуронска киселина: Помага да се задржи влагата во кожата, да се зголеми нивото на нејзината влажност и да се создаде транспарентна заштитна мембрана. Кожата одвнатре станува погуста, измазнета и добива свеж и помлад изглед.

Пакување: 50ml
Начин на употреба

По темелно чистење и тонирање на кожата, нанесете ја потребната количина од производот на лицето и вратот и рамномерно распоредете.

 

Опис

Состојки:

Water, Hydrogenated Polydecene, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Butylene Glycol, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate SE, Stearic Acid, Beeswax, Cetyl Ethylhexanoate, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Sorbitan Stearate, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Dimethicone, Phenoxyethanol, Carbomer, Triethanolamine, Fragrance, Betaine, Tocopheryl Acetate, Disodium EDTA, Allantoin, Centella Asiatica Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Leaf Extract, Limonene, 1,2-Hexanediol, Hydrolyzed Collagen, Soluble Collagen, Collagen Extract, Sodium Hyaluronate, Beta-Glucan, Ethylhexylglycerin.
0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.