ENOUGH Collagen moisture foundation #21 100ml

Original price was: 623ден.Current price is: 611ден.

Хидратантна пудра која има природна покривност, зааштитен фактор SPF 15, не е тешка и не создава ефект на маска.
Производот совршено ги покрива несовршеностите на кожата, ја хидрира кожата, спречува сувост и дава на кожата здрав сјај.
Составот на производот вклучува колаген и хијалуронска киселина, овие компоненти интензивно ја хидрираат кожата, ја затегнуваат и зголемуваат еластичноста на епидермисот и спречуваат сувост и лупење.

Пакување: 100ml

Начин на употреба

Нанесете соодветна количина и рамномерно распоредете na целото лице.

Опис

Состојки:

Water, Cyclopentasiloxane, Titanium Dioxide, Cyclohexasiloxane, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Dimethicone, Butylene Glycol , Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Sorbitan Sesquioleate, Ozokerite, Sodium Chloride, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, CI 77492, Stearalkonium Hectorite , Sodium Hyaluronate, Magnesium Aluminum Silicate, Phenoxyethanol , CI 77499 , CI 77491, Beta-Glucan, Triethoxycaprylylsilane, Hydrolyzed Collagen, Fragrance, Betaine, Linalool, Centella Asiatica Extract, Benzyl Salicylate, Benzyl Alcohol, Hexyl Cinnamal
0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.