EYENLIP Collagen 3R Hyaluronic Eye Serum 25ml

Original price was: 849ден.Current price is: 747ден.

Совршен серум со три ролери за нега во пределот околу очите.
Што е 3 Rolling серум за околу очи?
Трите ролери нежно го масираат пределот за околу очите и устата, обезбедуваат интензивна нега на брчките и ја прави кожата здрава и еластична.Комбинацијата на овој ‘3 Rolling’ и ‘Серум’ во форма на гел текстура која не е леплива после нанесување на кожата, ги намалува брчките со хидратација на кожата, jа зголемува еластичноста и не ја иритира кожата.
Како што ги движите ролерите серумот брзо се апсорбира на кожата и дава освежувачко чувство.

Придобивки:

  • Изобилува со хранливи состојки кои и даваат виталност на изморената кожа.
  • Ги подобрува брчките и темните кругови околу очите.
  • Содржи хијалуронска киселина и хидролизиран колаген кои ја навлажуваат сувата област околу очите и ја прави кожата цврста, свежа и хидрирана.
  • Содржи природен протеин кој ја зајакнува кожата во пределот околу очите
  • Содржи глицерин, една од најважните хидратанти состојки
  • Без да ја иритира кожата го потхранува концентрираниот епидермис
  • Не содржи 9 штетни состојки
  • Наменет е за сите типови на кожа, дури и за најчувствителната кожа.

Пакување: 25ml

Начин на употреба
Нанесете соодветна количина во пределот околу очите и нежно тапкајте за подобра апсорпција.

Опис

Состојки:

Water, Methyl Gluceth-20, Glycerin, 1,2-Hexanediol, Hydrogenated Polyisobutene, Betaine, Polyacrylamide, Arginine, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, C13-14 Isoparaffin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Carbomer, Trideceth-10, Ethylhexylglycerin, Butylene Glycol, Laureth-7, Fragrance, Panthenol, Allantoin, Adenosine, Disodium EDTA, Trehalose, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Collagen, Phenoxyethanol, Caprylic/Capric Triglyceride, Hydrogenated Lecithin, Ceramide NP, Honey Extract, Milk Extract, Propolis Extract, Royal Jelly Extract, Milk Protein Extract

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.