EYENLIP AC Clear Spot 30ml

Original price was: 850ден.Current price is: 748ден.

Опис:

Лесна формула за третман на флеки и акни која се применува локално – спот третман. Млечна киселина, екстракт од Centella Asiatica и натриум хијалуронат се состојките кои работат заедно за да ги одзатнат порите, го намалуваат црвенилото и го балансираат производството на масло. Тоа помага да се исчисти или раствори блокадата во пората што ја создала флеката.

Содржи патентирани состојки за контрола на себумот.

Формулиран со EWG потврдени состојки со зелена оценка. Не е тестиран на животни и не содржи 12 штетни состојки.

Погоден за чувствителна кожа.

Пакување: 30ml

Начин на употреба:

Нанесете тенок слој од производот и рамномерно распоредете го на проблематичните делови од кожата.

Опис

Состојки:

Water, Cetearyl Alcohol, Butylene Glycol, PEG-40 Stearate, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Silica, Dipropylene Glycol, Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, 1,2-Hexanediol, Dimethicone, Centella Asiatica Extract, Polyacrylate-13, PEG-100 Stearate, Glyceryl Stearate, Lactic Acid, Caprylyl Glycol, Polyisobutene, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Asiaticoside, Fragrance, Polysorbate 20, Sorbitan Isostearate, Disodium EDTA, Dextrin, Saccharomyces Ferment Filtrate, Nelumbo Nucifera Leaf Extract, Cryptomeria Japonica Leaf Extract, Pueraria Lobata Root Extract, Pueraria Lobata Root Extract, Pinus Palustris Leaf Extract, Ulmus Davidiana Root Extract, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Flower Extract, Hydroxypropyl Methylcellulose, Hydrogenated Lecithin, Calcium Carbonate, Arginine, Sodium Hyaluronate

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.