EYENLIP Ceramide Cica Cleansing Foam 100ml

Original price was: 514ден.Current price is: 452ден.

Опис

Мадекасозидот, состојка на циката, помага да се обнови оштетената кожа, да се подобри текстурата на кожата, ги подобрува оштетувања кај сувата кожа. Исто така, помага да се смири и ја штити чувствителната кожа. Оваа пена за чистење со мека кремаста текстура спречува иритација и ја хидрира на кожата.

Зајакнат со Anti-Aging Madecasoside™ обезбедува придобивки против стареење и помага да се подобри изгледот на оштетената кожа. Дополнително, церамидите, кои се природни супстанци во нашата кожа, помагаат да ја одржуваме хидрирана, полна и еластична.

Екстрактот од Centella asiatica има моќно лековито и подмладувачко дејство: ги забрзува процесите на епителизација и го промовира заздравувањето на различни микро-повреди, помага во справување со акните и има заштитен ефект. Екстрактот ја стимулира синтезата на колаген, што доведува до зголемување на цврстината и еластичноста на кожата.

Искусете го целосно новото ниво на чистач кој е погоден за сите типови кожа и кој изобилува со многу неверојатни состојки за да ја одржувате вашата кожа здрава и сјајна. Богатата пена ја остава вашата кожа чиста и освежена.

Пакување: 100ml

Начин на употреба

Земете умерена количина во дланката, направете пена и масирајте, нежно нанесете на лицето и измијте со млака вода.

Опис

Состојки

Water, Stearic Acid, Myristic Acid, Lauric Acid, Potassium Hydroxide, Glycerin, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Cocamidopropyl Betaine, Polysorbate 20, Glycol Distearate, Phenoxyethanol, Fragrance, Hydroxyethylcelluslose, Methylparaben, Sodium Chloride, Centella Asiatica Extract, Butylene Glycol, Disodium EDTA, Madecassoside (10ppm), Octyldodecanol, Hydrogenated Lecithin, Ceramide NP, 1,2-Hexanediol, Caprylyl Glycol

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.