EYENLIP Collagen Power Lifting Cream 100ml

Original price was: 1,105ден.Current price is: 972ден.

Опис

  1. Крем од тип на гел кој содржи изобилство на влага и хранливи материи за кожата, ја прави хидрирана и еластична.
  2. Ефективен навлажнувач, со колаген и хијалуронска киселина, ја снабдува сувата кожа со доволно влага, формира бариера за влажност и ја одржува кожата хидрирана.
  3. Го регулира ритамот на обновување на кожата, и дава живот и еластичност почнувајќи од внатрешноста на кожата.

Пакување: 100ml

Начин на употреба

  1. Во последниот чекор од рутината за нега на кожата, земете соодветна количина на дланката и нанесете ја нежно по текстурата на кожата.
  2. Фокусирајте се на деловите кои поради повторливите движења се поподложни на појава на мимички брчки.
  3. Загрејте ги дланките и нежно прекријте ја кожата, за подобра апсорпција.

Опис

Состојки

Water, Glycerin, Butylene Glycol, Hydrogenated Polydecene, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Sorbitol, 1,2-Hexanediol, Cyclopentasiloxane, Glyceryl Stearate SE, Cetyl Ethylhexanoate, Cetearyl Alcohol, Caprylic/Capric Triglyceride, PEG-100 Stearate, Glyceryl Stearate, Cyclohexasiloxane, Panthenol, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Dimethicone, Bis-PEG-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, Cetearyl Olivate, Stearyl Alcohol, Sorbitan Olivate, Carbomer, Tromethamine, Palmitic Acid, Polysorbate 60, Betaine, Allantoin, Pelargonium Graveolens Flower Oil, Polyacrylate-13, Stearic Acid, Ethylhexylglycerin, Xanthan Gum, Polyisobutene, Adenosine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Disodium EDTA, Sodium Hyaluronate, Polysorbate 20, Sorbitan Isostearate, Hydrolyzed Collagen (0.005%), Pyrus Communis (Pear) Fruit Extract, Hibiscus Sabdariffa Flower Extract, Ficus Carica (Fig) Fruit Extract, Actinidia Chinensis (Kiwi) Fruit Extract, Myristic Acid, Rose Flower Oil

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.