EYENLIP Intense Rich Active Essence 125ml

Original price was: 1,150ден.Current price is: 1,012ден.

Опис

Високо концентрирана микрофлуидизирана есенција за интензивна нега што ја помага хидратацијата на кожата и ја снабдува со хранливи материи со состојки добиени од соја и ателоколаген.

Со екстракција на млечнокиселинските бактерии од сојата со технмологија на тројна микрофлуидизација, хранливите материи од млечнокиселинските бактерии од соја во облик на наночестички брзо и длабоко се апсорбираат во дермисот на кожата.

Оваа есенција со течна структура ја хидрира кожата, ја подобрува нејзината еластичност и и дава здрав сјај на кожата.

Ја штити чувствителната кожа и ја смирува иритираната кожа со седум видови на растителни екстраткти кои имаат антибактериско, смирувачко и хидратантно дејство и го одржуваат балансот на вода и масло во кожата.

Ја зајакнува бариерата на кожата – клучна состојка за овој ефект е пантенолот, познат како состојка за смирување на изгореници и третман на лузни. Лесно се претвора во витамин Б5, кој е познат како магнет кој ја задржува влагата во кожата, откако ќе се апсорбира и има ефект во смирување на воспалителни процеси на кожата.

ATA Collagen 3 Complex – комплекс од три видови на колаген кој ја подобрува еластичноста на кожата и ја зајакнува бариерата на кожата.

Хијалуронска киселина ја хидрира сувата кожа, го враќа природниот здрав сјај и ја омекнува грубата кожа.

Лесно и брзо се апсорбира во кожата, без чувство на лепливост.

Наменета за:

  • Оние кои имаат сува дехидрирана кожа без сјај
  • Кожа која ја изгубила еластичноста заради недостаток на хидратација
  • Оние кои бараат поконцентрирана есенција од вообичаените есенции за лице

Начин на употреба:

После чистење на лицето, наместо тонер или после тонер, нанесете соодветна количина од есенцијата и тапкајте за подобра апсорпција. Препорачана количина: една пумпа за една употреба.

Пакување: 125ml

Предности во однос на есенции од други брендови:

  • Есенциите вообичаено доаѓаат во пакување од 100ml, оваа есенција содржи 125ml
  • Повеќето есенции содржат слајм од животинско потекло, оваа есенција содржи слајм од ферментирани зрна
  • Есенциите се најчесто густи, тешки и бавно се апсорбираат, оваа есенција содржи наночестички кои брзо се апсорбираат
  • Најчесто есенциите имаат висока содржина на една состојка, што може да предизвика иритации, оваа есенција содржи извонредни состојки искомбинирани од специјалистите на Eyenlip
  • Наспроти нерециклирачките амбалажи на другите брендови, амбалажата на овој производ е еколошка и рециклирачка.

Опис

Состојки:

Water, Glycereth-26, Glycerin, Phenoxyethanol, 1,2-Hexanediol, Sodium Hyaluronate, Sodium Polyacrylate, Allantoin, Carbomer, Panthenol, Disodium EDTA, Lactobacillus Ferment, Butylene Glycol, Chamaecyparis Obtusa Leaf Extract, Origanum Vulgare Leaf Extract, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Cinnamomum Cassia Bark Extract, Lactobacillus/ Soybean Ferment Extract, Hydrolyzed Collagen, Portulaca Oleracea Extract, Soluble Collagen, Atelocollagen

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.